reklama

Krvavé země – audiokniha nejen mezi dvěma říšemi

reklama

Audiokniha Krvavé země vychází jako novinka v Audiotéce. Audio verze vyšla jen v anglickém jazyce, česká verze je první cizojazyčnou verzí. Jejím cílem je přiblížit dějinné události 30. až 50. let 20. století a osudy lidí, kteří prožili sovětský a nacistický režim, jež se mnohým stal osudný.

Audiokniha, která má přes 24 hodin shrnuje množství dosud nevydaných materiálů. Knižně byly vydány v nakladatelství Paseka. Hlas audioknize propůjčil Jiří Plachý, který se bravurně popral s nelehkou tématikou tohoto údobí soudobých dějin.

Mezi dvěma říšemi, Hitlerovou a Stalinovou, se nachází krvavá země, území dnešního Polska, Ukrajiny, Běloruska a pobaltských států, oběť největší demografické a humanitární katastrofy, jakou kdy člověk v lidských dějinách způsobil. Necelá dvě desetiletí stačila, aby zde v důsledku politiky dvou vůdců zahynulo čtrnáct milionů lidí. Širokoúhlý záběr této syntetické monografie, která je dnes světovým bestselerem, je v dějinách daného území novinkou. Příčiny sledu katastrof vysvětluje Timothy Snyder, autor knihy Krvavé země, zvláštním postavením těchto zemí v Evropě, záměry a metodami dvou diktátorů, Hitlera a Stalina, a motivy dvou totalitních ideologií a jejich vzájemnými souvislostmi. Tak shrnula audioknihu její překladatelka Petruška Šustrová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama