reklama

Kulturní tip: Jubilejní výstava Emmy Srncové v Klášterech Český Krumlov

reklama

Známá a respektovaná výtvarnice Emma Srncová slaví pětasedmdesátiny výstavou nazvanou jednoduše EMMA 75. Souborná expozice její tvorby zaplnila seminární místnost bývalého kláštera klarisek v nově zrekonstruovaném komplexu středověkých klášterů v Českém Krumlově. Přístupná je do 30. září, denně od 10 do 18 hodin.

Jubilejní výstava EMMA 75 v Klášterech Český Krumlov nabízí nejen exkluzivní výběr z autorčiny tvorby. Návštěvníci navíc mohou sami nakreslit obraz „podle Emmy“, přihlásit jej do soutěže o nejkrásnější obraz podle Emmy Srncové a popřípadě získat ocenění přímo od slavné malířky.

Emma Srncová po maturitě na gymnáziu až do roku 1960 pracovala jako manekýna. Na československé výstavě v Kyjevě dostala nabídku stát se herečkou v Černém divadle Jiřího Srnce, ve kterém nakonec působila 20 let. Tvořit začala pod vlivem výtvarníků – dalších členů souboru. Zpočátku malovala jen pro radost, časem spolupracovala na divadelních výpravách a filmech.

V současné době má na svém kontě téměř 170 výstav po celém světě. „Nyní mne už nebaví cestovat a tak vystavuji výhradně v Čechách. Můj koníček je vlastně moje práce, ale v poslední době mne ještě baví přestavování a zařizování u nás doma. Nejvíce se „dobíjím“ v domečku na Šumavě, kde jsem pomalovala a zrenovovala, co se dalo. Ráda chodím do lesa, na houby a užívám si vesnického života,“ prozradila Emma Srncová při příležitosti své jubilejní výstavy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama