reklama

Kulturní tip: Rebelská výstava Studia PRÁM Zero Empathy ve Vnitroblocku

reklama

Multifunkční kulturní centrum Vnitroblock v Praze-Holešovicíchod 22. května zaplní výstava Zero Empathy. Členové Studia PRÁMinstalaci koncipovali na míru členitému prostoru Vnitroblocku – výběr a škála vystavujících autorů, kteří se vyjadřují převážně ve 3D, ale i malbami, jsou stejně pestré jako tato vskutku netradiční výstavní galerie. Vernisáž výstavy je na programu 22. května od 19 h.

Studio PRÁMtvoří parta 12 mladých absolventů AVU a UMPRUM, jejichž tvorba se pohybuje mezi póly volného a užitého umění. Z umělců věnujících se zejména produktovému designu se představí Roman Kvita. Jeho záběr je široký, od práce se sklem přes nábytek, řešení interiérů až po architekturu výstav. Vystavena budou také díla Barbory Klaškyoscilující na pomezí návrhů futuristických objektů, šperků nebo jakýchsi zoomorfních portrétů. Kategorii sochařství zastoupí čtyři pozoruhodné autorky: Josefína Jonášová, jejíž tvorbě dominuje humor i obsahová odlehčenost. Veronika Durováse ve svých realistických sochách zabývá fragmentem lidské nebo zvířecí figury. Pavlína Kvitavytváří abstrahované humanoidní formy zachycené v pomyslných pozastavených časových sekvencích. A Magdalena Roztočilováse svou pestrou škálou materiálů a forem. Oblast malby bude reprezentovat Jakub Tytykalo, který vytváří groteskně laděné figurální kompozice složené z kvazi kubistických fragmentů, a také Jakub Roztočil, jehož originální technologie parafrázuje cykličnost procesů v přírodě i hudební rytmus. 

Spojení Studia PRÁMVnitroblockurozhodně není náhodné. Studio PRÁM sídlí v objektu bývalé prádelny v periferní čtvrti pražských Vysočan, který prošel kompletní rekonstrukcí a podobně jako Vnitroblock si zachoval původní industriální genius loci.  Nachází se zde multifunkční prostor s galerií, kulturním sálem a ateliéry.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama