reklama

Kulturní tip: Vánoční koncerty z oblíbeného cyklu BACHA NA MOZARTA!

reklama

Vánoční koncerty patří mezi tradiční, očekávané vrcholy velkého abonentního cyklu staré hudby BACHA NA MOZARTA!, který užsedmým rokem na prestižních místech v Brně a Zlínském kraji realizuje špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque.

Letos sváteční čas adventu ozdobí Ryba Originally aneb Vánoce s první dámou českého klarinetu18. prosincev 19:30 v Redutě v Uherském Hradišti a 19. prosince ve Valašském Meziříčí. Spolu s nejznámějším hudebním dílem našich Vánoc, Českoumší vánočníJana Jakuba Ryby, je na programu Koncert pro klarinet a orchestr A dur KV622W. A. Mozarta.  Hvězdným hostem koncertů bude, jak už název napovídá, Ludmila Peterková, která zahraje na klasicistní klarinet. Pěveckých partů se zhostí zkušení sólisté Lenka Cafourková-Ďuricová, Martin Ptáček, Jakub Kubín a Jiří Miroslav Procházka. Czech Ensemble Baroque zahraje pod taktovkoušéfdirigentaRomana Válka.

Závěr letošního roku Czech Ensemble Baroque zpříjemní koncertemBarokní Vánoce27. prosincev 18:00 v Klášterní kapli v Napajedlech. Koncertní síň Rudolfa Firkušného rozezní výběr z českých barokních kancionálů A. V. Michny, V. K. H. Rovenského a dalších autorů.

Další skvělou příležitostí, kdy se setkat se souborem Czech Ensemble Baroque, bude 16. ledna 2019v brněnském Besedním domě, kde proběhne premiéra koncertního provedení oratoriaGeorga Friedricha Händela Saul se sólistou Metropolitní opery New York Adamem Plachetkou, světovou kontratenorovou legendou Andreasem Schollem, sopranistkami Natalií Rubis, Kristýnou Vylíčilovou, polským tenoristou Krystianem Adamema dalšími renomovanými pěvci.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama