reklama

Kulturní tip: Výstava fotografií z východního Tibetu

reklama

Příležitost nahlédnout do vzdáleného světa východního Tibetuaž do konce května nabízí výstava fotografiíinstalovaná v 3. patře obchodního domu Kotvav centru Prahy. Autorkou pozoruhodných snímků z vesnice Niduo je Anna Dzurenda, úspěšná manažerka, golfistka, astroložka a také spisovatelka.

Výstava je odrazem klíčové události, která Anně Dzurendě nečekaně vstoupila do života a výrazně jej ovlivnila. Celý příběh začal v roce 2008, kdy Anna zcela náhodou potkala lamu Erang Rinpočhe. „Během neobvyklého setkání s lamou cosi ve mně chtělo vzít jeho dlaně do obou rukou, přiložit si je na čelo a uklonit se mu. Neudělala jsem to, protože jsem se styděla, co by si o mně pomysleli přátelé. Taková hloupost,“vzpomíná Anna.

Dva roky nato se vypravila do jeho kláštera, aby se mu konečně mohla poklonit. Místo, kde pobývá, hledala několik měsíců, a když ho našla, strávila s lamou neuvěřitelně intenzivních 14 dní. Po návratu se rozhodla finančně podporovat školu, kterou Erang Rinpočhe pro tibetské děti postavil v nadmořské výšce 5 tisíc metrů, a také napsat knihu a svým osobním příběhem motivovat ostatní k znovunalezení vlastní síly. Prvotinu Pohádky mého života vydala pod pseudonymem Annie D. Fox.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama