reklama

Kulturní tip: Výstava Jitky Wernerové Jen tak zlehka… v Divadle Viola

reklama

Foyer Divadla Viola na Národní třídě je nejen příjemným místem k posezení, ale také dějištěm pravidelných výstav renomovaných umělců. Od 9. dubna svou tvorbu představí akademická sochařka Jitka Wernerová. Vernisáž výstavy s názvem Jen tak zlehka…se koná v neděli 8. dubna v 18h, výstava potrvá do 28. dubna.

Jitka Wernerová pracuje převážně s keramickými materiály, ovšem její tvůrčí záběr je široký. Interiérová plastika čítá drobné i větší objekty, kachle, hodiny, plastiky zvířat nebo žardiniéry, v exteriéru vytváří reliéfy, dětská hřiště či fontány. Zahradní plastiky tvoří například lampy, brány, věže, plastiky zvířat a rostlin, koupadla a krmítka pro ptáky.

Práce autorky jsou zastoupeny ve sbírkách Ministerstva kultury České republiky, v Alšově Jihočeské galerii v Bechyni, v Moravské galerii Brno, v Severočeském muzeu Liberec a v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Pravidelně se účastní kolektivních výstav v zahraničí – například v Japonsku, Alžírsku, Tunisu, Francii, Německu a v Rakousku. Je také členkou správní rady obecně prospěšné společnosti „ŠESTATŘICÍTKA“ – pomoc seniorům.

Jitka Wernerová pořádá i své autorské výstavy, především v jižních a v severních Čechách. Ráda se účastní pracovních konfrontací s kolegy na sochařských a malířských symposiích.

Výstava je v Divadle Viola přístupná vždy v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin. Více informací na www.divadloviola.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama