reklama

Kulturní tip: Výstava obrazů Lucie Staňkové ve Viole

reklama

Foyer Divadla Viola je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav. Do 27. 5. zde své akryly a oleje představí Lucie Staňková. 

Lucie Staňková je členkou Unie výtvarných umělců v Hradci Králové a vystavuje v galeriích po celé republice. Přitahují ji struktury, které jsou viditelným znamením vztahu. Struktura podkladu dává obrazu další rozměr, hloubku, charakter, ale musí být přirozená. To souvisí i s tématem, který někdy souzní, jindy vytváří zajímavé v kontrasty či dvojí pohled na to, co je prostor a co hmota. S oblibou tvoří obrazy na dřevoštěpkových deskách. Síla, která štěpky spojila do desky, už sama vytvořila určitý děj, strukturu vztahů a nakonec ornament. To je základní přírodní prvek, který prochází historií výtvarné kultury od počátku.

Výstava je přístupná PO – PÁ 9 – 19 hodin, SO 14 – 19 hodin.

Výstavní činnost v prostoru divadelního baru v předsálí Violy začala v roce 2006. Každý měsíc, s výjimkou divadelních prázdnin, se zde střídají díla pozoruhodných umělců a autorů. Specifická komorní galerie nemá ambice orientovat se pouze jedním směrem, poskytuje prostor a příležitost nejrůznějším stylům a technikám. Výběr je proto velmi pestrý a zaujme všechny generace návštěvníků – už byly vystavovány obrazy, grafiky, fotografie, keramika, porcelán i textilie.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama