reklama

Kulturní tip: Výstava obrazů Pavla Skalníka v Divadle Viola

reklama

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 11. března svou tvorbu představí Pavel Skalník.

Pavel Skalník (1941, Praha) po absolutoriu Akademie výtvarných umění v Praze v roce 1968 emigroval do Paříže, kde obdržel stipendium francouzské vlády a studoval na École Nationale Superieure des Arts Décoratifs. Po ukončení studia odešel do USA a po krátkém pobytu v Chicagu a Montrealu přijal místo profesora malby a grafiky na Université de Moncton v Novém Brunswicku ve východní Kanadě.

Od roku 1983 žije v Torontu, odkud se často vrací do Prahy, kde je členem Panoptika Ivana Mládka. Odborná kritika na Skalníkově tvorbě mimo jiné oceňuje maximální soustředění na práci a konstantní křivku vývoje, i přestože žil v tolika odlišných prostředích.

Výstava obrazů Pavla Skalníka je v Divadle Viola přístupná vždy v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin. Více informací na www.divadloviola.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama