reklama

Kulturní tip: Známý muzikant a výtvarník Jan Homola s cyklem Art332 a Sk8Diaries ve Vnitroblocku

reklama

Zpěvák a kytarista rockové kapely Wohnout a zároveň výtvarník Jan Homola představí v oblíbeném multifunkčním kulturním centru Vnitroblock v Praze-Holešovicích svůj nový výtvarný cyklus Art332 s názvem Sk8Diaries. Výstava, kterou 25. června v 19 hodin zahájí neformální vernisáž za přítomnosti autora a kurátorky Renáty Mužíkové, bude ve Vnitroblocku k vidění do 28. července. 

Stěžejním výtvarným směrem Homolovy tvorby je DigitalAcryl332®, malíř tvoří i digitální akrylové grafiky a v neposlední řadě se soustředí také na klasickou techniku malby (akryl na plátně). Projekt Art332měl premiéru loni v pražském Mánesu, následovala DSC Gallery, Karlovy Vary, Český Krumlov, opět Praha, Brno… Sk8Diaries odkazuje k celoživotní vášni Jana Homoly, kterou je spolu s hudbou skateboarding. Homola patří k průkopníkům a nadšeným propagátorům tohoto sportu, léta se mu věnoval profesionálně, dnes vzdává hold svému milovanému skejtu jako výtvarný umělec. Skateboardová prkna se rozhodl proměnit v originální plátna.

„Propojení obrazu a skejtu je unikátní a perfektně spolu souzní. Chaos je pohyb a to je život. Rychlost, myšlenky, nepředvídatelnost, pády, bolest i radost z toho, když se trik nebo jízda povede. Životní zkušenost i neustálé hledání. Překonávání překážek a touha po výzvách. Odhodlání, objevování nového, přímost, svoboda a nezávislost. Tváře, které se zjevují, mizí a v rychlosti jízdy mění svou podobu, tak jako v životě. To všechno je skateboarding, stejně jako výtvarno. To jsou pocity skejťáka přenesené na dřevěné plátno. Láska ve své podstatě, nahotě a odevzdanosti, strachu i štěstí, v podobách, o nichž tajně přemýšlíme, za které se mnohdy stydíme, nebo nás vzrušují či znepokojují, ale každopádně víme, že tu jsou. Nebát se (a) být. Rozjet to naplno. To je Jan Homola Art332 a Sk8Diaries ve Vnitroblocku,“shrnuje kurátorka Renáta Mužíková.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama