reklama

Léčebné lázně Bohdaneč

reklama

V lázních Bohdaneč, ležících ve středních Čechách, se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Jezdí sem pacienti s revmatologickými onemocněními, artrózami, Bechtěrevovou nemocí. Velmi dobrého jména zdejší lázně dosáhly u časných – tedy po operaci de facto okamžitých – rehabilitací totálních endoprotéz, díky kterým se klienti dokážou rychleji navracet do běžného života.

Pacienti bohdanečské lázně vyhledávají i pro léčbu dalších pohybových a neurologických onemocnění, nebo po sportovních úrazech. V kategorii „pohybových“ lázní, tedy těch, specializujících se na léčbu pohybového aparátu, patří Léčebné lázně Bohdaneč k naprosté špičce.

Při léčbě zde využívají unikátní přírodní léčebné zdroje. Prvním z nich je slatina, která se tu jako jediná v České republice aplikuje prostřednictvím tzv. zábalových van. Tento způsob nanášení je šetrnější a příjemnější, než při klasických koupelích či zábalech. Zároveň je účinnější, hygieničtější a nezatěžuje tolik kardiovaskulární systém pacienta. Druhým přírodním léčivým zdrojem, který v Lázních Bohdaneč najdete, je minerální voda, ryzí alkalická kyselka. Její léčivá síla pomáhá pacientům s pohybovými obtížemi a využívá se při vodoléčbě a cvičení v krytém bazénu.

Letošní léčebné pobyty velice efektivně pomáhají při problémech s pohybovým aparátem a při poúrazových stavech a sami si při nich můžete zvolit délku v podobě 22, 15 nebo 10 dní. Velmi oblíbený je pobyt, zaměřený na chronická a degenerativní onemocnění pohybového aparátu, především při artrózách kyčle a kolene, sestavený pro klienty s nemocí postihující nosné klouby.

Jeho léčebný program je postaven na intenzivní rehabilitaci, díky nimž pacienti v krátkém čase dosáhnou výrazného zlepšení zdravotního stavu. Další z programů, o který je velký zájem, je Pobyt pro stavy po operacích totální endoprotézy a po úrazech, založený na individuálně nastaveném cvičení a rehabilitaci za pomoci přírodního léčivého zdroje. Univerzální je program s názvem Léčebná lázeňská péče, zacílený na léčbu pohybového aparátu s maximálním důrazem na individuální přístup ke klientovi.

Unikátní skladbu tohoto pobytu ocení především klienti s revmatoidní artritidou, bolestmi zad a kloubů. Z dalších léčebných pobytů, které tu v roce 2018 můžete absolvovat, uvedeme alespoň ještě osmidenní Bohdanečskou rekondiční kúru, určenou klientům s momentálními i přetrvávajícími problémy pohybového aparátu. 

Léčebné pobyty, hrazené pojišťovnou, nejsou jediné, které v Lázních Bohdaneč můžete absolvovat. Řada klientů sem přijíždí za odpočinkem na kratší dovolenkové, relaxační a wellness programy. Jejich nabídka je široká, vybrat si lze například pobyt Aktivní senior, Týden pro štíhlou linii, Lázně na zkoušku či Wellness rozmazlování.

Velkou pozornost veřejnosti v současnosti přitahuje nové centrum Medical Wellness Clinic, progresivní koncept, propojující klasickou západní medicínu s východními léčebnými postupy. Tato specializovaná klinika je první svého druhu v českém lázeňském prostředí, kombinující tradiční léčebné procedury s wellness prvky a alternativní medicínou. S nadsázkou lze říci, že tu léčí tělo i duši zároveň. Medical Wellness Clinik se může pochlubit několika ojedinělými postupy a přístroji, které do léčby přinášejí zcela nový rozměr.

Výjimečný je například přístroj na léčbu bolesti TR-THERAPY, který funguje nejen na akutní, ale i chronické bolesti pohybového aparátu. Samozřejmě že ze služeb, které klinika poskytuje, nechybějí ani sauny, masáže a další relaxační a léčebné procedury. Podrobné informace o klinice najdete na www.mwclinic.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama