reklama

Letní dovolená Čechů? Na dva týdny, v Čechách nebo po vlastní ose do Chorvatska

reklama

Dle aktuálního průzkumu Rondo Data se na letní dovolenou chystá 75 % Čechů, nejvíce z nich na dva týdny, 45 % ji stráví v Čechách. Když na dovolenou cestují, nejčastěji upřednostňují cestu po vlastní ose autem a na místě již mají objednané ubytování. Třetina lidí se letos chystá utratit za dovolenou do 5 tis. Kč na osobu. 36 % Čechů při cestě letadlem po přistání tleská.

„Podle našeho aktuálního průzkumu se na letní dovolenou chystá 75 % Čechů. Nejvíce lidí (49 %) vyčerpá 2 týdny dovolené, tři týdny si vezme 17 % a jeden týden se chystá strávit letním odpočinkem 15 % respondentů. Více než 8 % Čechů si v létě vybere jen řádově pár dní z celkové dovolené,“ informuje Tomáš Kučera, jednatel Rondo Data.

A kam se letos Češi na dovolenou chystají? Nejvíce z nich, a to 45,5 %, plánuje strávit dovolenou v České republice. Do zahraničí jich nejvíce zamíří tradičně do u nás oblíbeného Chorvatska (11 %), na Slovensko (6 %), do Itálie (6 %), Španělska (4 %), Řecka (4,5 %), Egypta (3 %) či Turecka (2,7 %).

Češi upřednostňují cestu na dovolenou po vlastní ose autem a na místě již mají objednané ubytování. Tímto způsobem dovolenou řeší celých 26,5 % lidí. 10 % Čechů pojede po vlastní ose autem, ale ubytování budou řešit až na poslední chvíli nebo na místě. Necelých 25 % se chystá na dovolenou s cestovní kanceláří.

Mají Češi raději aktivní dovolenou plnou sportu, koníčků a poznávání nových míst? Dle průzkumu nejvíce (57 %) lidí kombinuje obojí a chce si tedy odpočinou i část volna trávit aktivně. Třetina preferuje odpočinek a načerpání nových sil do dalších měsíců a 12 % sází na aktivní dovolenou.

Třetina lidí se letos chystá utratit za dovolenou do 5 tis. Kč na osobu, dalších 30 % pak 5 až 10 tis. korun, 17 % 10 až 15 tis Kč a 12 % pak 15 až 30 tis. korun a 8 % více než 30 tis. Kč.

Při cestě letadlem 36 % Čechů po přistání tleská a berou to jako poděkování řidiči za kvalitní let a přistání. 19 % sice netleská, ale tleskání jim nevadí, 6,5 % netleská a při tleskání spolucestujících se cítí trapně a zbytek na věc nemá žádný názor.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama