reklama

Letní vychytávky a pomocníci do kuchyně, ze kterých budou nadšené i děti

reklama

Blíží se konec školního roku a s ním i letní prázdniny, kdy většina rodin chce trávit co nejvíce času pohromadě. Zabavit však děti na delší dobu nějakou smysluplnou činností může být někdy pěkná fuška. Co takhle zkusit strávit trochu času společně v kuchyni? Přinášíme vám tipy na pomocníky ze Světa cukrářů, které budou bavit nejen vás, ale i vaše ratolesti. Uspořádejte tak party v letním stylu společně s vynikajícími nanuky nebo s vlastnoručně vyrobenou cukrovou vatou!

Než naplno odstartují prázdniny, je zvykem se ve škole při předávání vysvědčení s třídním učitelem či učitelkou rozloučit nějakým malým dárkem. Nemusíte sázet jen na kytku, děti klidně mohou společně s vámi něco hezkého upéct, třeba perníčky ve tvaru srdíčka, které se dají zavěsit na hrneček nebo sušenky s obrázky – stačí si pořídit speciální „vykousnutá“ vykrajovátka nebo dřevěná razítka.

„Srdíčka je možné vyrobit z křehkých, sušenkových či perníkových těst. Stačí trochu pomoct dětem s vyválením těsta a s vykrajováním, po upečení je pak je mohou sami podle vlastní fantazie dozdobit, buď jako klasické perníčky nebo různými druhy posypek Radost dokáží udělat ale i sušenky cookies, na kterých pomocí dřevěných razítek jednoduše vykouzlíte obrázek srdíčka, čtyřlístku či smajlíka,“radí Michal Kubíček, majitel cukrářského portálu Svět cukrářů. Pak už stačí hotové cukroví umístit do hezké krabičky, převázat ozdobnou stužkou a krásný dárek je na světě.

Celoroční úsilí ve škole je důležité pořádně oslavit. Pokud ale ještě nevíte, jaká sladkost by udělala radost vašemu dítěti, zkuste něco nového a neotřelého. Kdo by nemiloval cukrovou vatu z pouti? Teď si ji navíc můžete připravit i sami doma a to během chvilky. Díky domácímu výrobníku na cukrovou vatu bude každá oslava či narozeniny nezapomenutelné. Všechno, co potřebujete, je už jen klasický nebo barevný cukr krystal, dřevěná tyčku a party může začít.

Žádné léto se samozřejmě neobejde bez zmrzliny, na kterou se všichni těší celý rok. Tu si pomocí formy na zmrzlinuvyrobíte bez problémů doma, a to jako zdravou variantu plnou ovoce přímo ze zahrádky.

„Formičky se vyrábí třeba s hravými motivy zvířátek, aby potěšily i děti. A jak na zmrzlinu? Tvořítka stačí naplnit oblíbeným ovocným pyré a uložit do mrazáku. Po použití je pak bez problémů dáte do myčky a mezitím můžete připravovat další várku letního osvěžení,“doplňuje Michal Kubíček. A jestli mezi vaše favority patří smetanové a tvarohové zmrzliny v křupavém kornoutu, vsaďte na formy na kornoutky v nerezovém provedení. Díky těm připravíte bez problémů kornoutky z griliážového i listového těsta.

Ne všechny letní dny jsou samozřejmě slunečné a tak se i v tomto období mohou hodit pomocníci, kteří usnadní nejen víkendové pečení. Silikonové formyve tvaru medvídků, smajlíků či báboviček pomohou připravit chutnou svačinku z vašeho oblíbeného piškotového či muffinového těsta. Pokud budete chtít děti zapojit do tvoření, více si vyhrají třeba při přípravěcake pops, které mohou sami namáčet v čokoládě a zdobit nejrůznějšími posypkami či třpytkami.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama