reklama

Léto v liberecké iQLANDII? Všichni se stanou hvězdami

reklama

Liberecká iQLANDIA slibuje o prázdninách nadupaný program. Hned na začátku července uvede do svého Planetária nový, živě komentovaný pořad pod názvem „Všichni jsme hvězdy“, jehož prostřednictvím se třeba dozvíte, co předcházelo vzniku nám známého života ve vesmíru. Dále se v science centru můžete těšit na průzkum Nanosvěta, mrazivou Science show či na jednu z nejnovějších špionských expozic, jež je absolutně top – Top Secret. Tak vzhůru do iQLANDIE, léto začíná!

Autorský pořad „Všichni jsme hvězdy“ spustí iQLANDIA ve svém Planetáriu hned v sobotu
1. července v 11:30. „Jedná se o pětapadesátiminutový pořad, ve kterém divákům skrze fulldome projekci prozradíme, jak je na tom lidstvo s hledáním planet podobných Zemi, co mají lidé společného s obřími koulemi žhavého plazmatu neboli hvězdami, a dotkneme se i tématu, zdali jsme ve vesmíru skutečně sami či nikoliv. Celý program doplníme šprýmovými experimenty, prováděnými v některých případech i na lidech,“ říká Lukáš Durda, autor pořadu a vedoucí Planetária.

V iQLANDII objevíte Nanosvět
Zkušení lektoři iQLANDIE vás provedou i Nanosvětem. „Každý den v létě pojede od 14 a 15 hodin speciální workshop zaměřený na nanotechnologie. Během něho návštěvníkům představíme nejrůznější druhy nanomateriálů včetně jejich využití v běžném životě. Uvidí například výrobu nanovlákna, zjistí, jak lze filtrovat vodu přes nanoželezo nebo jakým způsobem cíleně transportovat léčiva v lidském těle právě pomocí nanotechnologií,“ dodává Petra Zákravská, programová manažerka centra.

Kromě toho vás v iQLANDII čeká přes čtyři stovky interaktivních exponátů. Projedete se zde třeba Mars Roverem po Rudé planetě, poručíte větru dešti díky interaktivnímu pískovišti, okusíte sílu vichřice a zemětřesení a také si popovídáte s humanoidním robotem Thespianem. Navíc se můžete těšit na akční Science show, při které vám lektoři polijí ruku kapalným dusíkem o teplotě -196 °C nebo vám z hlavy sestřelí kelímek kouřovým dělem.

Špionská expozice Top Secret? Mission (Im)possible
Pokud jste v iQLANDII ještě nenavštívili nejnovější expozici Top Secret, měli byste to hodně rychle napravit. Interaktivní výstava, která je věnována výcviku tajných agentů, tu totiž bude jen do konce prázdnin. „Lidé se tu během sekundy promění v tajné špiony. Zkusí si například porovnat otisky prstů, detekovat nepřátelské kamery, sestavit si periskop, proplést se laserovými paprsky bez jediného doteku nebo rozšifrovat kódovanou řeč mafiánů,“ uzavírá Zákravská.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama