reklama

Léto v Českém Krumlově: Romantické procházky i piknik v kulisách starobylého města

reklama

Léto v Českém Krumlově patří k nejkrásnějším. Návštěvu architektonického skvostu – hradu a zámku Český Krumlov a dalších atraktivních turistických cílů si můžete zpestřit nejen procházkou stinnými zákoutími města, ale také piknikem v zámeckém parku či na jiném idylickém místě.

Stačí si předem objednat variantu Zámecký piknik pro dva (cena 1 200 Kč) nebo Zámecký rodinný piknik (cena 2 200 Kč). Připravený piknikový koš skrývá delikátní gurmánský zážitek – zeleninový i ovocný salát, řízečky, sýry, obložené bagetky, domácí paštiku, pomazánky, pečivo, jablečný štrúdl, pralinky a další občerstvení včetně vína a nealkoholických nápojů. Samozřejmě nechybí nádobí, příbory, deky, polštáře, stolek a slunečník, možné je i zapůjčení pétanque a hracích karet.

Intenzivní zážitky z návštěvy Českého Krumlova ještě umocní ubytování v historické budově ze 14. století jen pár minut chůze od centrálního náměstí – v Hotelu Krčínův dům. Dvoupatrový nárožní dům s malovanou renesanční omítkou, ve kterém se Hotel Krčínův dům nachází, patří mezi nejcennější památky Českého Krumlova. V 16. století jej vlastnil rožmberský regent a významný český rybníkář Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan – odtud název. Dnes je hostům k dispozici dvanáct komfortních dvoulůžkových pokojů, včetně dvou nadstandardních. V Krčínově domě není žádná místnost stejná, někde jsou rohy oblé, jinde pravoúhlé, liší se styl i barevnost.

Součástí Hotelu Krčínův dům je Restaurant Jakub vyhlášený specialitami české i mezinárodní kuchyně, připravovanými týmem pod vedením šéfkuchaře Jiřího Houšky. Menu, s odkazem k Jakubu Krčínovi, staví na pokrmech z čerstvých sladkovodních a mořských ryb. Příjemné posezení dotváří původní fresky z 16. století, přívětivá atmosféra je prodchnutá jedinečným geniem loci.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama