Letošní Třebíčský hudební festival mapuje hudební dění v zemích Habsburské monarchie napříč staletími

Autor: dne 5 září 2018

Španělská renesance, italské baroko, rakouský klasicismus, německý romantismus ve skladbách soudobých autorů a v podání špičkových českých, polských a rakouských interpretů v čele se souborem Czech Ensemble Baroque. Letošní 12. ročník Třebíčského hudebního festivalu, kterýse koná od 7. do 19. zářís podtitulem Habsburská hudební říše, přichází s neodolatelnou hudební nabídkou! Patronem festivalu je sólista Metropolitní opery New York Adam Plachetka, rezidenčním souborem Czech Ensemble Baroque a uměleckým ředitelem jeho šéfdirigent Roman Válek.

Výjimečným koncertem a dramaturgickým vrcholem Třebíčského hudebního festivalu2018je uvedení oratoria italského skladatele Emilia de’ Cavalieriho Svár duše s tělem v podáníCzech Ensemble Baroque19. záříod 19 hodin v bazilice sv. Prokopa v Třebíči.

Toto dílo, považované za vůbec první oratorium v dějinách hudby, uvedeme poloscénicky, takže půjde nejen o mimořádný hudební, ale také vizuální zážitek s kostýmy a světly. Navíc zasazený do naprosto jedinečné a mystické architektury třebíčské baziliky, která je památkou UNESCO a má výbornou akustiku. Czech Ensemble Baroque zde před několika lety dokonce natočil první profilové CD Adama Plachetky, Händel Oratorio Arias, pro vydavatelství Supraphon,“ podotklaTereza Válková, jednatelka pořádajícího spolku Třebíčský hudební festival.

Třebíčský hudební festival – program 12. ročníku:

  1. 9., 15:00 – Hudba v ulicích /muzikanti z Třebíče i okolí / ulice a náměstí města
  2. 9., 19:00 – Koncert třebíčských rodáků / Prague Cello Quartet / Kamenný sál Muzeum Vysočiny
  3. 9., 19:00 – Španělská vokální renesance / Czech Ensemble Baroque Choir / Bazilika sv. Prokopa
  4. 9., 14:00 – dílny / 16:00 – koncert / Odpoledne pro hravé: velké i malé / Kantiléna, sbor dětí a mládeže při Filharmonii Brno, přípravné oddělení Magdalenka / DDM Borovina
  5. 9., 19:00 – SI, AMORES – VOKÁLY A RENESANČNÍ BICÍ / Czech Ensemble Baroque Quintet / Kamenný sál Muzeum Vysočiny
  6. 9., 19:00 – Svár duše s tělem / Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir / bazilika sv. Prokopa Třebíč

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď