reklama

Maďarský závod moc nevyšel: Staněk se ale soustředí na Hockenheim

reklama

Český talentovaný pilot Roman Staněk si vybral v rámci italského šampionátu Formule 4 na maďarském Hungaroringu hodně smůly. V závodě, který poznamenaly kolize a další incidenty, se bohužel více jezdilo za safety carem, než pořádně závodilo. Jezdec Sauber Junior Teamu by Charouz má však hlavní cíl sezóny jinde v německé F4.

Většinou českého mladíčka, který je v patnácti letech obrovským příslibem nejen  tuzemského motorsportu, chválíme. Je za co, vždyť v německém šampionátu F4 je Staněk na průběžně čtvrtém místě jen tři bodíky za týmovým kolegou Arthurem Leclercem, navíc vede mezi nováčky. V Maďarsku si však zřejmě vybral slabší víkend, byť se nedá říct, že by to byla úplně jeho chyba. Roman má rád kontaktní závody, když se něco děje, je ve svém živlu. Na Hungaroringu se však spíš kroužilo, než závodilo. Karambol střídal karambol, dvakrát byly závody komplet restartovány. 

A když už to ve třetím závodu vypadalo, že se Roman dostává do tempa, přišla technická závada a mladý borec musel odstoupit. Nejlepším výsledkem tak bylo sedmé místo ze druhého závodu víkend. „Nejsem samozřejmě spokojen. V italském mistrovství však není můj hlavní cíl sezóny, ale potřebuji jezdit a jezdit a alespoň se mohu hodně učit,“ měl jasno Staněk. Další závod ho čeká už příští týden na Red Bull ringu v rámci italské F4. Potom už přijde závod ADAC F4 v Německu 26.-28. července na Hockenheimu v rámci mistrovství F1.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama