reklama

Mamma Mia! se rozloučila s Českem po 2 úspěšných letech muzikálový hit vidělo 270.000 diváků

reklama

Muzikál Mamma Mia! se na Silvestra se rozloučil s Českem. „Byly to nádherné dva roky, Donna byla jednou z mých nejmilejších rolí,“ uvedla po derniéře představitelka hlavní role, Leona Machálková. Zábavný příběh z řeckého ostrova měl v pražském Kongresovém centru premiéru 12. 12. 2014, kde jej navštívilo na 270.000 diváků. Producentem byla společnost Dark Style Agency, která od 3. března 2017 uvádí muzikál ROCKY.

V zákulisí posledního představení došlo i na slzy a vzpomínání. „Rosie mi bude chybět, je mi moc líto, že končíme,“ neskrývala dojetí například Hana Křížková, která vytvořila úlohu potrhlé spisovatelky. „Splnil se mi sen, zazpívat si na jevišti písničky skupiny ABBA. Tak jsem vlastně šťastný,“ dodal Pavel Vítek (Harry) a hudbu opěvovala také Leona Machálková: „Muzikál Mamma Mia! mi dopřál prožít krásnou bláznivou roli, zazpívat si nádhernou muziku a užít si na jevišti laskavý humor s milými kolegy“.

Bilancovala rovněž Hana Holišová, která byla za výkon v roli Sophie nominována na cenu Thálie. „Měla jsem to představení moc ráda, protože mi dalo příležitost tancovat, zpívat a hrát, což mě moc baví,“ shrnula vítězka 1. ročníku soutěže Tvoje tvář má známý hlas, jež právě na Mamma Mia! poznala svého životního partnera, herce a tanečníka Tomáše Smičku (Sky).

Muzikál Mamma Mia! dosud ve světě vidělo 56 miliónů diváků a jen v Londýně představení odehrálo více než 6.000 repríz. V pražské inscenaci účinkovali Alena Antalová, Jiří Langmajer, Helena Vondráčková, Leona Machálková, David Gránský, Adéla Gondíková, Hana Holišová, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Petr Kolář, Radka Fišarová, Pavel Vítek, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová, Roman Vojtek, Tomáš Smička, Petra Vraspírová, Tomáš Trapl, Michael Foret, Olga Lounová, Petr Kotvald, Michaela Nosková, Kateřina Klausová, Ivana Korolová a další.

Děj muzikálu doplňují nejznámější písně švédského kvarteta ABBA: Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money, The Winner Takes It All, Super Trouper, Thank You For The Music a mnohé další. Čeština byla 14. jazykem, v jakém jejich hity zazněly.

Scénář k muzikálu superlativů napsala britská dramatička Catherine Johnson, autory hudby a textů písní jsou hitmakeři skupiny ABBA – Benny Andersson, Björn Ulvaeus a Stig Anderson. Tvůrčí tým české verze tvoří Antonín Procházka (režie), Adam Novák (překlad libreta a textů), Roman Šolc (kostýmy), Radek Havlíček (scéna), Ivana Hannichová (choreografie), Dalibor Kapras (dirigent) a Alena Průchová (sbormistryně). Společnost Dark Style Agency v Kongresovém centru Praha v současnosti uvádí také muzikál Ať žijí duchové! a 3. března zde v české premiéře uvede muzikál ROCKY.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama