reklama

Marek Daniel: Na prezidenta kandidovat nebudu

reklama

Šestnáctého ledna padla poslední klapka a včera proběhla premiéra filmu Marka Najbrta Prezident Blaník. A je to po nedávných prezidentských volbách docela zajímavé dílko. Film vypráví příběh lobbisty Antonína Blaníka, který se rozhodne kandidovat na prezidenta České republiky a vystupuje v něm řada reálných osob našeho politického i kulturního života.

„Jde o zábavný a groteskní pohled na naši politiku, který reflektuje naši společnost s nadhledem a nadsázkou. Pro mě to byl atypický projekt. Scénář k filmu vznikal a rostl s vývojem letošní kampaně. Sledovali jsme aktivity kandidátů a snažili se s nimi dostat do bližšího kontaktu. A povedlo se,“ uvedl režisér.

„Podle mě je to takový smutně veselý film. Samozřejmě podle toho, kdo kterému z kandidátů na prezidenta fandil a jak uspěl. Mě role Antonína Blaníka moc bavila. Točilo se v autentickém prostředí a současní politici i kandidáti věděli o tom, že se budeme kolem nich pohybovat. Přijali tu hru, někteří lépe, jiní o trochu méně, ale ve výsledku se to podařilo. Já jsem si docela svoji roli jednoho z adeptů na prezidenta užil a prožil a mohu slíbit, že se za pět let o uvolněné místo na Pražském hradě ucházet nebudu. Užil jsem si to ve filmu a stačilo. Je to totiž dlouhá, nelehká a strastiplná cesta a ani nemusí být vždy férová. Ale dost, víc už prozrazovat nebudu. Ať si každý udělá svůj obrázek,“ uvedl hlavní představitel filmu Marek Daniel.

Kromě něj ve filmové novince hrají Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Jakub Železný, Jan Potměšil, Jan Hřebejk, Roman Vaněk, Tomáš Klus, Ladislav Špaček, Aleš Háma a řada dalších.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama