reklama

Markéta Konvičková albem 6–6 začíná psát novou životní etapu

reklama

Zpěvačka Markéta Konvičková připravila 6. EPalbum se symbolickým názvem 6–6, kteréje výjimečné formou, způsobem vydání i okolnostmi vzniku. 6 písní, 6 videoklipů spojených v 15 minutový hudební „film“ bude premiérově zveřejněno exkluzivně na YouTube9. 9. v 6.06 hodin. A hra čísel pokračuje termínem Markétina koncertu spojeného s křtem nového alba– 10. 10.v 20.06 v Praze v La Loca. Předprodej vstupenek běží naplno v síti GoOut na https://goout.net/cs/koncerty/marketa-konvickova-krest-alba/vytpe/+awchn/!

Proč právě 6–6? „Tenhle hudební projekt vnímám jako svůj nový směr a vánek po 10 letech na hudební scéně. Věřím, že jeho podstata by měla motivovat lidi k tomu, aby dělali, co je baví, užívali si života a makali na svých snech. Protože tvrdím, že když člověk v něco věří, nic není nemožné. Netradiční forma jeho vydání je pro mě velká výzva a odkazuje k vyššímu záměru, přidané hodnotě, tedy 6. smyslu, který se promítá v závěru alba,“odpovídá Markéta Konvičková.

Každá píseň na novinkovém albu podprahově skrývá jeden z pěti základních lidských smyslů plus závěrečný bonusový 6. smysl. U úvodního Intra je to čich, následuje zrak a s ním Špinavé hry, sluch v písni Nahoru, jejíž refrén se v klipu objeví ve znakové řeči, Mám chuť žítevokuje chuť do života, chuť odhodit zábrany a žít naplno, Když tě mám– hmat, doteky mezi mužem a ženou – a závěrečné Outro, které ke smyslům zobrazeným v předcházejících klipech přidává ještě něco navíc… Titulku alba 6–6 ne náhodouzdobí Markétina fotkas korunkou symbolizující nový začátek, vítězství nad vším zlým. 

Markéta má za sebou v mnoha ohledech náročný rok. Pětadvacetiny, závěrečné státnice na vysoké škole, deset let v českém showbyznysu… Ona sama k tomuto tématu podotkla: „Mám krásný a pestrý život, ale tenhle rok je teda extra úlet! Možná si říkáte, frajerka si pořád jen něco točí, někde zpívá, dodělala Ing., lítá si po Dubaji, New Yorku, tam Egypt, tam Chorvatsko… To pozlátko, které u mě vidíte na sociálních sítích. To je totiž ta hranice, kam vás pustím. Realita je většinou úplně jiná a do života vám někdy přijde zpráva, že život může být sakra krátký! Proto žiju naplno, vážím si rodiny, kamarádů a toho, že mám možnost zpívat a děkuju za každý den, že mám ruce a nohy, že vidím a slyším. A i o tom je projekt 6–6. Dokud tady jsem a mám tu možnost něco sdělit širšímu okolí, tak to udělám!

Vydání EP 6–6, jehož producentem je Adam Mořkovský, předcházelo 8 měsíců příprav. Autory písní jsou Matěj Vávra a Markéta Konvičková. Videoklipy realizoval tým Jana Stracha pod režijním vedením Lukáše Rejmona. Natáčelo se během 4 prázdninových dnů na několika místech po celé Praze.  

Charismatická Markéta Konvičková pochází z Třince. V roce 2013 úspěšně odmaturovala na Střední škole hotelové a obchodně podnikatelské v Českém Těšíně, letos zdárně absolvovala Ekonomickou fakultu VŠB-TU Ostrava. Poprvé na sebe upozornila jako finalistka soutěže Česko Slovenská SuperStar, kde se probojovala až do desítky nejlepších. V listopadu 2010 se stala objevem roku v anketě Český Slavík Mattoni a také vítězkou kategorie objev roku v Hudebních cenách Óčka. V roce 2017 se účastnila třetí řady show Tvoje tvář má známý hlas. Její duet s Janem Bendigem Bloudím má na YouTube přes 7 500 000 zhlédnutí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama