reklama

Marta Kubišová je velký člověk, říká Vojta Dyk, který s ní vystoupí v Lucerně

reklama

Ona se stala jejím symbolem a jemu byly pouhé čtyři roky. To jsou dvě různá perspektiva na Sametovou revoluci z pohledu Marty Kubišové a Vojty Dyka. Dneska, po třiceti letech, si budou toto jubileum připomínat spolu. Již 16. listopadu totiž spolu vystoupí v rámci koncertu Marty Kubišové Sametová 30. ve velkém sále pražské Lucerny.

Svou pěveckou kariéru sice již před časem ukončila, pro jednou se ale rozhodla udělat výjimku a vystoupit veřejně. Martu Kubišovou čeká poslední koncert v jejím životě a to symbolicky v rámci oslav třiceti let od Sametové revoluce. A kromě Jana Křižka s ní na jednom pódiu vystoupí i zpěvák Vojta Dyk, kterému v roce 89 byly čtyři roky.

“Pro mě to znamená takovou připomínku toho, že mi byli čtyři roky. To je taková moje osobní vzpomínka a za druhé to pro mě znamená takový konec té polistopadové doby,” říká Dyk při vzpomínce na Sametovou revoluci, který je rád, že dostal nabídku vystoupit na posledním koncertě Marty Kubišové.

“Moc se těším. Za prvé tam budu hrát trošku něco jiného, než normálně hraji. To se vždy těším. Budu tam hrát s Petrem Maláskem, to se také vždy moc těším. Nehledě na to, že asi kolem té doby a kolem toho výročí bude asi taková lehce třaskavá atmosféra, takové šimrání v podbříšku a to já mám rád,” vysvětlil Dyk, pro kterého není Kubišová jenom symbolem Sametové revoluce, ale hlavně pokory.

“Marta Kubišová pro mě znamená hlavně normálního člověka v první řade, protože jsem měl několikrát tu možnost se s ní potkat a mluvit a je to prostě normální ženská, čehož já si cením a to o to víc, že se vlastně stala symbolem svobody a když se člověk stane symbolem a nebo nějakou legendou a přitom zůstane úplně normální, tak je to velká práce odolat nějakým vnějším vlivům. Pro mě je to velká žena, velký člověk,” vyznal se Dyk, který doufá, že Lucerna bude do posledního místa plná. Jelikož ale zbývají poslední vstupenky, tohle přání by se mu mělo splnit.

Foto: VDN Promo

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama