reklama

Martin Dejdar: „Jsem radikální masoterián“

reklama

Radši než zeleninu, rýži, luštěniny, nebo dokonce výhonky si Martin Dejdar dopřeje pořádný kus bůčku, krkovičky, nebo šunky. K masu obecně má Martin velmi pozitivní vztah, a když ho spojil se svým smyslem pro humor, postaral se na křtu nového kalendáře firmy LE&CO o zábavu všech přítomných.

Kalendář firmy, která vyrábí šunku, a ve kterém se objevuje Martin Dejdar společně s Jitkou Čvančarovou a Davidem Svobodou, byl pokřtěn hlavními aktéry opravdu velmi chutně. Místo tradičního šampaňského se kalendář tematicky posypal nakrájenou šunkou. Šunka nakrájená na kostičky se přichytávala na jednotlivé listy, a tudíž kalendář voněl a dokonce i chutnal jako šunka. Masorád Martin Dejdar asi špatně pochopil, že se má šunka sypat na kalendář a nasypal si ji přímo do pusy. Grimasy, které dělal, když mu ostatní řekli, jak měl správně kalendář pokřtít, byly k popukání. „Tohle je teprve můj pátý kalendář, ale rozhodně je zatím ze všech nejchutnější,“ oblizoval se Martin Dejdar. Kalendář firmy LE&CO přišla pokřtít i Jitka Čvančarová, která je patronkou občanského sdružení DEBRA a kdykoliv může své jméno spojit s pomocí dětem s nemocí motýlích křídel, neváhá a jde do toho. „Při rozhodování, zda přijmu nabídku focení do tohoto kalendáře, pro mě byl stěžejní fakt, že firma LE&CO přislíbila peněžní dar právě Debře. Jejich podpory si moc vážím, jelikož díky tomu může naše sdružení pomoci dalšímu konkrétnímu pacientovi. Děti s touto smrtelnou nemocí potřebují pomoc v každém okamžiku,“ poděkovala Jitka Čvančarová. LE&CO každým rokem při křtu kalendáře věnuje 100.000,- Kč na dobročinné účely. Letos tuto částku firma rovným dílem rozdělila mezi občanské sdružení Debra a občanské sdružení Dobrý skutek. Za Dobrý skutek převzala šek Lucie Křížková Váchová, vítězka MISS ČR 2003. Předání šeků, ale i celý křest moderovala Zora Kepková-Hejdová.

Pěkná tradice

Kalendář se fotil na mnoha zajímavých místech a díky precizní práci fotografa Jaroslava Urbana vypadají výsledné fotografie naprosto úchvatně. Stanislava Červinková z firmy LE&CO nadšeně přiznala: „Lidé už se chodí ptát do různých prodejen, kam dodáváme šunky a šunkové speciality, kdy už budou viset nové kalendáře a zda se budou dát koupit. Už se to začíná stávat pomalu tradicí.“ Firma LE&CO všem svým zákazníkům do nového roku na křtu popřála, aby byl jejich rok plný dobrého jídla, zdraví a aby společně s novým kalendářem zažili alespoň trochu adrenalinu. Na konci roku 2014 pak všichni mohou oslavit odchod starého roku stejně, jako to udělal Martin Dejdar: S částí mého šunkového honoráře jsme slavili dokonce i letošního Silvestra. Všichni přítomní kamarádi si pochvalovali, že jsem tentokrát měl skvělou a chutnou práci.“

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama