reklama

Martin Dejdar musí na operaci, Slezáčkův šestiletý syn bojuje o roli v muzikálu

reklama

Herec Martin Dejdar pořádně riskoval zdraví. I s tříselnou kýlou odehrál premiéru muzikálu Mýdlový princ. Sám o tom ale neměl ani tušení. „Chodil jsem i na hokej, odehrál premiéru Mýdlového prince a trošku mě v tříslech bolelo, ale vůbec jsem netušil, že je to takhle vážné. Radši jsem ale před pár dny zašel k doktorovi a tam mi bylo jasně řečeno, že musím na operaci,“ prozradil Dejdar na konkurzu muzikálu Děti ráje, který se opět vrací na scénu, tentokrát do Bobycentra v Brně.

Zatímco i bývalé hvězdy muzikálu musely na konkurs, Dejdar si nervy ušetřil. „Oslovil mě Sagi, abych se s ním alternoval. Už se střídáme v Mýdlovém princovi a nějak nám to asi jde, teď se budeme už asi alternovat do smrti,“ dodal s úsměvem Dejdar, který slavnostně převzal od Tofiho hokejový dres Dětí ráje s padesátkou na zádech. „Někdo klukovi taky musí připomenout, kolik je mu let,“ smál se Sagvan. Vedle Tofiho a Dejdara je také jisté, že se v muzikálu opět objeví Lukáš Vaculík. Ostatní hvězdy jednoho z nejúspěšnějších českých muzikálů všech dob, kterého se v Praze odehrálo skoro 500 vyprodaných představení, museli povinně znovu na konkurs. Dorazili Tereza Vágnerová, Michael Foret, Tomáš Lobl, Braňo Polák, Denisa Grossová, Petra Peterová, Zdeněk Hrubý, Petra Pudová nebo Bořek Slezáček.

Splněný sen

Slezáček dorazil dokonce i se svým šestiletým synem Koljou, který se překvapivě konkurzu zúčastnil taky. Ucházel se o dětskou roli Čusbuse. „Kolja o to moc stál. Roky v Dětech ráje se mnou zažil a role Čusbuse se mu strašně líbila. Začal před nedávnem chodit i na hodiny zpěvu, trénoval písničku i text, myslím, že je šikovnej,“ chválil před konkursem svého syna Bořek. Výsledek se dozví zřejmě do konce týdne. „Nebyl tak dobrej jak třeba doma, ale bylo to tím, že mu dali do ruky mikrofon. Držel ho poprvé v životě a nevěděl moc, co s ním. Ale premiéra je až v září, věřím, že do té doby by byl skvělej, pokud dostane šanci,“ dodal Slezáček. Děti ráje budou zcela v novém kabátě. Novým režisérem přestavení bude Radek Balaš, o choreografii se postará Qaša, nová bude scéna i  kostýmy. „Přivézt Děti ráje na Moravu byl můj sen a jsem rád, že se to podařilo. Hodně lidí mi házelo klacky pod nohy a jsem fakt šťastný, že marně. Když se před rokem naskytla příležitost uvést Děti Ráje v nově zrekonstruované Laser Show Hall brněnského Bobycentra, skákal jsem radostí, ale netušil jsem, do čeho se pouštím. Vstávám v sedm ráno, poprvé v životě chodím do práce a makám do včera. Ale stojí to za to. Děti ráje v Brně budou a budou fantastický. Vstupenky jsou v prodeji už od února a jsem překvapený, jak mizí závratnou rychlostí. Všichni se hrozně těšíme,“ dodal autor a producent muzikálu Sagvan Tofi.

Foto: detirajebrno.cz

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama