reklama

Medailon se jménem je originálním dárkem nejen pro novorozence. Příprava projektu trvala osm měsíců a stála tři čtvrtě tuny oceli

reklama

Kterékoli křestní jméno je jedinečné, stejně jako každý člověk. Navíc je na celý život. Stává se zároveň prvním slovem, které se děti naučí rozeznávat. Někdy také bývá prvním slovem, které dítě vysloví. Pro každé české a slovenské jméno je možné mít pamětní medailon od Pražské mincovny.

Podle údajů Českého statistického úřadu byla v roce 2019 oblíbenost prvních dvou chlapeckých jmen v Česku již tradiční. Opět se na prvním místě umístil Jakub a na druhém místě Jan, který v některých letech Jakuba střídá. Na třetí pozici se po dvou letech vrátil Tomáš. Mezi dívkami se popáté potvrdila dlouhodobá oblíbenost Elišky, na druhém místě skončily Aničky a na třetí místo se po letech vrátily Adély. Jméno Václav se dlouhodobě drží kolem 16. místa.

„Medailon s českým jménem je originálním dárkem, který potěší každého, nejen toho, kdo dostal od rodičů báječné jméno Václav. Vybrat můžete medailon, který bude vyhovovat jak velikostí, tak i cenou. Razíme je ve dvou velikostech. Oba jsou z drahého kovu stejné ryzosti, liší se však průměrem a hmotností. Ta se promítá do výsledné ceny,“ popsal Pavel Trtík, zástupce Pražské mincovny.

V exkluzivní nabídce Pražské mincovny se dá vybírat celkem z 390 jmen českého kalendáře a dalších 92 jmen slovenského kalendáře. Každé jméno je navíc dostupné ve dvou různých velikostech a v odlišném designu. Každá velikost je k dostání jak z ryzího stříbra, tak i z ryzího zlata. Realizace takto rozsáhlého programu znamenala přesné obrobení zhruba 750 kilogramů švédské oceli na výrobu potřebného množství razidel a trvala celkem osm měsíců.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama