reklama

Mějte krásné nohy bez stop únavy

reklama

S přibývajícím věkem, sedavým či naopak zaměstnáním, kde často stojíte, se začínají vyskytovat problémy se žílami. Nohy jsou bolavé, často zužované křečemi, s pocitem těžkých či oteklých nohou. Všechny tyto počáteční příznaky jsou důsledkem hromadění krve v žilách dolních končetin a mohou vést až ke vzniku křečových žil. A nelze je zanedbávat. Včasná péče o nohy je vydatným pomocníkem ve zlepšování vzhledu a udržování dobrého stavu.

Kosmetické přípravky mohou vašim nohám nejen ulevit, ale zároveň celý proces zpomalit. Na základě poznatků o mechanismu působení aktivních složek výrobků se předpokládalo, že mohou vést ke zlepšení průtoku krve, tj. i ke zlepšení prokrvení a zásobování (výživě) pokožky, což lze objektivně, ale i subjektivně prokazovat. Skutečně subjektivní vnímání uživatelů potvrdilo očekávanou účinnost přípravku a to jak pocitem úlevy, tak i zlepšením estetického vzhledu kožních partií.

Biotechnologická emulze Fytofontana VENOCEUTICAL je směs účinných látek s novým a vysoce účinným působením. Sestává se z koncentrovaných směsí voda/glykol extraktů z rostlin arnika, cypřišové šišky, kokořík mnohokvětý, jírovec maďal a navíc obsahuje chladicí přísadu podobnou mentolu, ale zatímco mentol poskytuje krátkodobý chladivý pocit, použitá účinná látka se uvolňuje pomalu a působí dlouhodobě. Díky svému posilujícímu účinku zvyšuje kožní průtok krve v žílách a přispívá ke zlepšení stavu při symptomu „těžkých nohou“. Zároveň se zlepšuje stav pokožky a to jak esteticky tak i funkčně.

Fytofontana VENOCEUTICAL je složena ze tří aktivních složek rostlinného původu: flavonoidů z květů Arniky horské, saponosidů z rizomů z Polygonatum multiflorum (kokořík mnohokvětý), proantocyanidolů, které pocházejí ze šišek Cupressus sempervirens (cypřiš), doplněná o extrakt jírovce maďala.

ARNIKA – je rostlina známá svými rozpustnými účinky. Jejími aktivními složkami jsou flavonoidy, které podporují eliminaci a difúzi extracelulárních tekutin, které procházejí přes stěny oslabených malých cév.

Rostlina má významné léčivé účinky a je nejpopulárnějším léčivem při úrazech, protože díky flavonoidům působí proti podlitinám.

KOKOŘÍK MNOHOKVĚTÝ – je oblíbeným léčivem proti podlitinám, v lidové medicíně se používá i jako vazokonstriktivum.

CYPŘIŠOVÉ ŠIŠKY – obsahují velké množství procyanidolů, které dokážou účinně chránit elastinová a kolagenová vlákna cév a obnovovat jejich odolnost a elasticitu.

JÍROVEC MAĎAL – se využívá jako vynikající venotonikum s protizánětovými vlastnostmi a se schopností působit proti volným radikálům.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama