reklama

Michaela Nosková s partnerem učí herečky sebeobraně

reklama

Tréninky sebeobrany jsou mezi lidmi čím dál více oblíbenější. Motivace těch, kteří se do kurzů přihlásili, se přitom různí. Herečky filmu Když prší slzy Aneta Kernová a Hana Drozdová si tréninky poprvé vyzkoušely právě v rámci natáčení tohoto filmu. A obě se rozhodly, že budou ve výuce pokračovat. Zásadní podíl na jejich zájmu měl trénink s Jindřichem Čandou, partnerem zpěvačky Michaely Noskové.

„Nikdy jsem nic podobného nedělala“, přiznala po tréninku Hana Drozdová. „Ale musím říct, že i když to bylo docela náročné, strašně mě to bavilo. Nikdy jsem nijak moc nesportovala, o to víc mě box chytil. Jen moje ruce si budou muset zvyknout…“, dodává a ukazuje na do krve sedřené klouby. Pak se dozvídáme, že se v dětství věnovala spíš umění. Mimo jiné hrála na různé druhy flétny a saxofon.

To Aneta Kernová má ke sportu blíž. Od dětství jezdila na koni, chodí do fitness, běhá. Boxerské rukavice ovšem také nasadila poprvé. „Jsem ráda, že jsem se díky natáčení filmu dostala do takového prostředí. A stejně jako Hanka i já se těším, až se otevřou fitka a budu chodit k Jindrovi na tréninky.“ Na rozdíl od Hany Drozdové, má Aneta ke kurzu sebeobrany o důvod víc. Před lety byla totiž přepadena. „Stalo se to v Americe“, svěřuje se drobná herečka a vypráví příhodu, kdy se opravdu bála o život. „Přepadli mě dva muži, jeden na mě mířil revolverem. Nikdy jsem neměla větší strach… Ukradli mi kabelku, mobil a sluchátka, což sice dohromady byla hodně nepříjemná ztráta, ale nakonec byli naštěstí vyrušeni lidmi z okolí, takže mi fyzicky neublížili.“

Režisérka filmu Michaela Semela pečlivě vybírala, komu trénink bojového umění a sebeobrany svěří. U Jindřicha Čandy rozhodla profesionalita a reference, výhodou je samozřejmě i umístění jeho fitness centra, kde trénink proběhl. „Také se mi líbilo, že na holky nebude sám, protože mu pomohla i Míša Nosková. A podle mne je lepší, když vyučuje nejen muž, ale i žena, která by měla být k ženám empatičtější.“

Michaela Nosková slova režisérky potvrdila a dodala: „Je pravda, že boxovat jsem začala už ve dvaadvaceti letech. Nejdříve jsem dělala kickbox, na tréninky chodila až šestkrát týdně. Chystala jsem se totiž na zápasy. Jenomže nakonec jsem stála před volbou jestli sport nebo zpěv – a umění prostě zvítězilo…. No, a k sebeobraně jsem se dostala až s Jindrou.“

O filmu Když prší slzy

(drama podle skutečného příběhu)

Scénář a režie: Michaela Semela

Do kin: konec dubna 2021

Cílová skupina: 25 – 55 let

(nevhodné pro děti do 15 let – erotické scény, násilí)

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoliv, bez ohledu na pohlaví, vzdělání či sociální zařazení.

Synopse: 

Ačkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. I když…  Ženu ani květinou neuhodíš!  Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se /na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film.

„Jsem přesvědčena, že násilí je téma, nad kterým by se neměly zavírat oči“, potvrzuje režisérka důvod, proč se do filmu, kterému dala název Když prší slzy, pustila. „A už vůbec ne tehdy, jedná li se o násilí ve vztahu, potažmo násilí na ženě.“  Ve filmu tedy není nouze o drsné násilnické scény, dokonce i znásilnění.

Půvabná, ale zakřiknutá optička Klára (Aneta Kernová) má za manžela policistu Martina (Jan Burda), ze kterého se postupem času stává alkoholik. V opilosti se mění na násilníka a terčem jeho slovních i fyzických útoků je Klára. Ta dlouho věří, že se situace změní, že bude mít zpátky toho muže, s nímž se tak milovali… Náhodné setkání s Adélou (Hana Drozdová), která v mládí také čelila domácímu násilí, ovšem přinese do jejího života nečekaný zvrat. Podobná životní zkušenost ženy hodně sblíží, náklonnost a přátelství přeroste v lásku. Pomůže nový vztah Kláře odejít od manžela? Jak se bude osud Kláry vyvíjet dál?

V dalších rolích: Eva Čížkovská, Karolína Krézlová, Matěj Dejdar, Petr Vondráček, Jaroslav Sypal, Kateřina Pechová, Peter Pecha, Veronika Kašáková, Lucie Zedníčková, Amélie Pokorná, Ladislav Ondřej, Jaromír Nosek, Miro Šmajda, Kája Pavlíček, Adam Novák, Sofia Sekelová, Michaela Nosková, Jindřich Čanda, Andrea Kalousová, Jakub Moulis, Matyáš Hložek, Cristiano Donati, Eliška Matzkeová, Jan Fanta, André Tatarka, Jakub Jíra, Adam Kajumi.

Primárním cílem filmového projektu se sociálně charitativním podtextem je zasáhnout diváky silným, osobitým příběhem. Poukázat na skutečnost, že domácí násilí není ve vztazích ojedinělé a že je třeba tomuto tématu věnovat větší pozornost. Film může pomoci lidem, kterých se téma domácího násilí týká, najít sílu od partnera/partnerky odejít a začít nový život. A přinejmenším ukáže, že oběť domácího násilí může být kdokoli, bez ohledu na vzdělání či sociální zařazení. Natáčení filmu probíhá ve spolupráci se slovenským vztahovým koučem Sikym, jehož klientkami nezřídka bývají právě ženy – oběti domácího násilí.

O HERCÍCH V HLAVNÍCH ROLÍCH

Aneta Kernová – vystudovala Konzervatoř v Ostravě, hrála ve filmu Jan Žižka, seriálu Carnival Row, sitcomu Helena, nebo v hororu Haunted na Netflixu.

Hana Drozdová – vystudovala JAMU v Brně, působí jako herečka brněnského Národního divadla, film Když prší slzy je tedy její první filmovou zkušeností.

Jan Burda – vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou, hrál v pohádce Zakleté pírko, ve slovenském seriálu Inspektor Max, již dvakrát získal cenu coby nejoblíbenější jihlavský herec, dokonce byl nominován na cenu Thálie za roli Doriana Graye.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama