reklama

Michal Viewegh se zpovídal ze svých trápení

reklama

Autor více než třiceti knižních publikací a nejúspěšnější současný český spisovatel Michal Viewegh dorazil do karlovarského MALL.cz Parku kvůli akci Čtení tě mění, kde si s moderátorkou Lenny Trčkovou povídal především o svých trápeních, ale také o plánech do budoucna.

Na filmový festival dorazil podruhé. Poprvé zde jako tvůrce představoval svůj film, ale bohužel si již nepamatuje, který to byl. „Mám problémy s pamětí, nepamatuju si už, jestli to byl Román pro ženy nebo něco jiného. Každopádně bych rád, aby se zfilmovalo i něco dalšího, třeba Biomanžel a Biomanželka, ale nikomu to nevnucuju“, uvedl Michal. Své romány, povídky a fejetony staví na skutečných událostech a lidech a lhát neumí, takže na sebe již vše prozradil ve svých denících. „Je ale pravda, že lžu například ženám. Nemám to srdce, když přijdou od kadeřníka přiznat, že jim to nesluší, i když vypadají úplně hrozně,“ upřesnil.

Michal Viewegh je také známý pro svůj odpor k technice a ostatním vymoženostem moderní domy. „Už mám svůj vlastní profil na facebooku, ale žil bych klidněji a lépe bez něj. Takové čtečky knih také nemám rád. Jako autor mám z nich méně peněz, ale chápu, že na dovolenou si raději člověk vezme jednu malou krabičku než cpát do kufru několik papírových knih,“ dodal.

Po prasknutí aorty musel Viewegh trochu změnit svůj životní styl a stal se sám sobě laskavým šéfem. „Dopoledne většinou píšu, odpoledne si jdu zaběhat a večery trávím se skleničkou vína u fotbalu s přáteli. Zvládám už napsat jeden fejeton o 2 700 znacích za hodinu, takže mám pro sebe prostor,“ dodal.

Běhat ale nezačal jen kvůli zdraví, ale především zjistil, že se nevejde do svého oblečení. „Běhat jsem začal kvůli tloušťce. Po rozvodu jsem měl 105 kilo, nemohl jsem nic obléct, vše mi bylo malé. Takže tu jsou i úsporné důvody, abych nemusel nakupovat nové oblečení,“ smál se Viewegh.

Přežít svou vlastní smrt donutí každého přehodnotit život. „Změní se lidé kolem vás, vztahy se rozpadnou, je to opravdová rána do života. Skvělý a skromný jsem samozřejmě pořád, ale zpomalil jsem a jsem víc ochoten užívat si běžné věci jako je obyčejná večeře s přáteli anebo teď už se moc těším na dovolenou v Turecku s dcerkami a také s přítelkyní Monikou,“ smál se.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama