reklama

Muzeum skla zůstane ve vile Portheimka minimálně do března příštího roku

reklama

První pražské muzeum skla, které vzniklo jako projekt Musea Kampa-Nadace Jana a Medy Mládkových, zůstane i nadále v pražské vile Portheimka. Městská část Praha 5 prodloužila galerii koncesní smlouvu do března roku 2022.

Barokní letohrádek na pražském Smíchově bude i nadále sídlem Muzea ateliérového skla, spadající do správy nadace Jana a Medy Mládkových, která provozuje také Muzeum Kampa a Werichovu vilu.

Tato spolupráce městské části, Muzea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze byla mimo jiné v roce 2018 oceněna v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis druhým místem za muzejní počin roku.

„Koncesní smlouva s Muzeem Kampa byla koncipována na tři roky, tedy do předpokládané doby rekonstrukce Portheimky, která měla začít v roce 2021. Jelikož se přípravné práce na tolik potřebné rekonstrukci minimálně o rok prodloužily, bylo na nás zastupitelích, zda tento projekt ještě o rok prodloužíme či zda Portheimku necháme do začátku rekonstrukce prázdnou,“ uvedl místostarosta MČ Praha 5 Lukáš Herold.

Pro výstavní účely jsou v Portheimce využívány reprezentační místnosti v prvním patře – oválný mramorový sál, dva sály s freskami, krbová místnost a sál zdobený kazetovým stropem. Díla proslulých sklářských umělců jsou tu nainstalována tak, aby podtrhla její barokní atmosféru.

Ačkoliv muzeum skla zůstává od 18. prosince v důsledku vládních opatření i nadále uzavřené, plánovaná rekonstrukce Portheimky jeho provoz v následujících měsících neohrozí. O osudu muzea době rekonstrukce vily plánované na rok 2022 bude MČ Praha 5 dále jednat s UMPRUM Praha.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama