Na benefičním koncertu dobré vůle vystoupí sólista Stuttgartské opery Petr Nekoranec

V neděli 8. prosince proběhne tradiční benefiční koncert pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové (VDV). Jako speciální host v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě vystoupí a výjimečný hudební zážitek nabídne jeden z největších pěveckých talentů současnosti – tenorista Petr Nekoranec. Koncert pro VDV pořádá již po 25. advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík (KŠB). Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc lidem se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním.

„Předvánoční doba přeje tomu, abychom zpomalili, vzpomněli si na své blízké a další potřebné. A benefiční koncert dobré vůle je příležitostí, jak skloubit obojí. Díky štědrosti účastníků koncertu se dostane pomoci seniorům, handicapovaným studentům a dalším sociálně znevýhodněným lidem. Konkrétní účel, kam půjdou vybrané prostředky, si stanoví samotní účastníci benefice,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Adventní koncert dobré vůle ozvláštní již podruhé svým vystoupením tenorista Petr Nekoranec, který je ve svých 27 letech jednou z nejvýraznějších osobností nastupující české pěvecké generace. Je laureátem cen řady evropských soutěží a od září loňského roku je sólistou Stuttgartské opery. V letech 2016–2018 byl frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat.

„V životě umělce jsou takovéto koncerty, kdy může svým uměním pomoci dobré věci, inspirující. Jsou to okamžiky, které nás vytrhují z běžného kolotoče a připomínají nám, jakou sílu hudba má. Hudba nás provází celým životem jak v dobrém, tak ve zlém, jak v radosti, tak ve smutku.“ říká Petr Nekoranec k tomu, proč se rozhodl již podruhé vystoupit na koncertu pro VDV.

Tradičně v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě v Praze vystoupí PKF – Prague Philharmonia. Na programu jsou skladby Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta, Charlese Gounoda či Franze Schuberta.

„Máme opravdovou radost, že se spolupráce s VDV, PKF – Prague Philharmonia a velkým množstvím dalších účinkujících po tak dlouhou dobu daří a jsme vděčni našim přátelům, kolegům a klientům, kteří spolu s námi tyto benefiční koncerty pro VDV stále podporují.“ říká Helena Navrátilová z advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, která benefiční koncerty pro Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové pořádá již čtvrt století.

Prostředky získané z benefičního koncertu dle přání dárců použije VDV na pomoc seniorům a lidem se zdravotním či sociálním handicapem.  S každou vstupenkou v ceně 100 Kč k úhradě nákladů na koncert je spojený dar ve prospěch nadace v částce 1500 Kč. Více informací zde.

NAPSAT KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno