reklama

Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk vydražil obrazy autistických umělců za 100 tisíc korun!

reklama

Ve středu 13. prosince se v pražské Hauch Gallery dražilo. Majitel Hauch Gallery Jan Třeštík velkoryse nabídl překrásné prostory galerie Nadačnímu fondu AutTalk. Fond si přizval na pomoc společnost Adventor a značku MAAPPI a pod záštitou MUDr. Oldřicha Uttendorfského uspořádal vernisáž a dražbu uměleckých děl sedmi autistických umělců a akademického malíře Josefa Bolfa, který do dražby věnoval svou kresbu Kluk s ušima.

V úvodu večera se konala nejprve veřejná dražba tří děl, po které následovala tichá dražba všech dalších vystavených obrazů. Vydražila se díla za téměř sto tisíc korun. Zisk z dražby jde ve prospěch Nadačního fondu AutTalk, nově vznikající značky MAAPPI a společnosti Adventor. Večerem provázel moderátor Petr Říbal, a to bez nároku na honorář. Program na začátku zpestřily dvě skladby v podání Denise Szalbota, mladého klavírního virtuosa s Aspergerovým syndromem, který pak svým uměním prokládal k radosti hostů celý večer.

Ředitelka nadace AutTalk, modelka Kateřina Sokolová, má z večera radost: „Velice se to povedlo. Těší mě, že se podařilo nejen vybrat tolik peněz pro pečující rodiny, ale i zviditelnit umění autistických umělců. Vybrané peníze poputují na přímou finanční podporu rodin pečujících o autisty,” konstatovala.

Vernisáž, kterou přišla podpořit i modelka Zuzana Stráská, byla jen jednou z mnoha aktivit AutTalku. Kateřina Sokolová prozradila, že na následující rok už spřádá velké plány: „Na příští rok se moc těším, protože nás čekají hned dva velké projekty, o kterých ale zatím nemohu mluvit. Mohu ale slíbit, že o AutTalku hodně uslyšíte a uvidíte. Jsem tomu moc ráda a těším se, že budeme moci dále rozvíjet naše aktivity v rámci pomoci pečujícím rodinám.”

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama