reklama

Nanorouška ochrání proti viru s účinností minimálně 98 %

reklama

Vyšší hustota vláken, než u standartního filtru, několik vrstev a náboj, který aktivně přitahuje i velmi malé částice. Takové jsou základní vlastnosti nanoroušek. A právě tuto účinnou ochranu dýchacích cest musíme všichni vedle respirátorů nosit ve všech uzavřených prostorách kromě domova dle nařízení Ministerstva zdravotnictví a Vlády ČR od 1. března 2021. Čím jsou nanoroušky jedinečné?

Na začátku minulého roku o nich nikdo nemluvil. Pak se v Česku objevil koronavirus a vše se změnilo. Hned několik tuzemských společností uzpůsobilo své provozy a začalo se zabývat výrobou nanoroušek. Musely být nakoupeny nové na míru zkonstruované výrobní linky a na řadu přišly také nové komponenty. Jako jedna z prvních uvedla na trh nanoroušku společnost Batist Medical.

„Každá nanorouška se skládá z úvazků nebo gumiček, drátku a samotné textilie. Textilie je tvořena vnitřní a vnější krycí polypropylenovou vrstvou, filtrační polypropylenovou vrstvou s nánosem nanovláken. Veškerý materiál od samého začátku odebíráme od českých dodavatelů,“ vysvětluje Tomáš Mertlík, generální ředitel Batist Medical, předního českého výrobce a distributora zdravotnického materiálu, který nyní vyrábí 10 miliónů nanoroušek měsíčně, ze kterých je 90 % určeno pro český trh.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama