reklama

Národní divadlo čeká příští týden zahájení 137. sezony aneb tradiční happening ND FEST

reklama

Svou 137. sezonu zahájí Národní divadlo v úterý 3. 9. v 15 hodin již tradičně odpoledním happeningem na náměstí Václava Havla. Letošní program s názvem ND fest bude přehlídkou hudebních skupin, v nichž působí umělci ze všech souborů ND. Odpoledne však nejprve otevřou Buchty a loutky svou slavnou pohádkou Neposlušná kůzlátka.

Následovat bude vystoupení kapely HORNY BACH, v níž se představí členové Baletu ND – Kristina Kornová, Morgane Lanoue, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar a Matěj Šust. Uvedou mj. své skladby Horny Bach z ND strachLooperLove Song. Následovat bude vystoupení operní skupiny Il Bohemo, kterou tvoří Igor Loškár, Zdeněk Plech, Barbora Řeháčková a Pavel Švingr. Těšit se můžeme třeba na skladbu Skyfallod Adele nebo Vrať se mi zpět (I believe in you)zpěvačky Céline Dion. Závěr odpoledne bude patřit brněnské skupině Golden Delicous, s níž jako speciální hosté vystoupí herci Činohry ND Veronika Lazorčáková, Anna Fialová a Radúz Mácha. Moderátor Filip Rajmont vyzpovídá ředitele ND a umělecké šéfy jednotlivých souborů, kteří prozradí, nač se diváci mohou v nadcházející sezoně těšit.

Během odpoledne budou také probíhat tvůrčí dílny pro děti v rámci ND+, roztočí se kolo štěstí, otevřeme Národní poštu, připraveno bude občerstvení i opékání buřtů. Socha na piazzetě se dočká nového kostýmu – tentokrát ji proměníme v Carmen. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v prostorách Nové scény ND.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama