reklama

Ne všechno, na co máme chuť, je super

reklama

Detoxikuj, zapoj pohyb a udrž si optimální kila. Představujeme superpotraviny, které kromě skvělé chuti umí tělo detoxikovat, podporují hubnutí a motivují nás k aktivnímu životnímu stylu.

Oddělit tělo od mysli nelze. Základem pocitu spokojenosti je soulad těchto dvou principů. Jejich vyvažování je takovým průběžným úkolem našich životů. Jedno bez druhého fungovat nebude. Nestačí zdravě jíst a pak sedět před televizí. K vyvažování musíme najít motivaci něco pro sebe udělat a mít chuť se zlepšovat.

Český výrobce tzv. čistých potravin společnost NATU, jehož potraviny jsou autentické, přirozeně zdravé bez obsahu rafinovaného cukru a bez umělých barviv i ochucovadel, přináší tipy na superpotraviny, které pomáhají nalézt potřebnou tělesnou i duševní rovnováhu.

Co jsou superpotraviny?

Organismus ke své správné funkci potřebuje řadu cenných látek, které běžná strava nepokryje. Superpotraviny tyto přínosné látky obsahují ve velkém množství. Ačkoli by jejich zařazení do jídelníčku mělo být samozřejmé, není tomu tak. Proto se o nich tak často mluví a jejich konzumace dává jistotu, že tělo bude dostatečně živeno minerály a vitamíny. Superpotraviny pomáhají regenerovat organismus, detoxikují a podporují nás v boji proti civilizačním onemocněním.

1. Máme chuť detoxikovat

Koho by napadlo jíst zeminu… Představujeme třítýdenní očistu s křemelinou, sypkou horninu s vysokým obsahem oxidu křemičitého. Pokud si kladete otázku, jak tato superpotravina chutná, odpověď je velmi prostá, protože nechutná vůbec nijak. Křemelina je bez chuti a zápachu.  Lžičku tohoto bílého prášku rozmícháme jednou denně v hrnku vody nebo džusu. Vypijeme. Jak křemelina postupuje trávícím traktem, mechanicky ho zbavuje nánosů. Po křemelině mají naše střeva opět chuť vstřebávat živiny.

2. Máme chuť shodit kila

Pocit sytosti a tělesnou váhu pod kontrolou pomáhají udržet superpotraviny karob a kelp. Kdo rád sladké upřednostní Karob Bio od NATU, pro milovníky zelených řas je tu Kelp Bio od NATU.

Karob zažene chuť po čokoládě

Čokoláda je chutné zlo, pokud tedy mluvíme o běžně prodávaných čokoládách, které nemají s čokoládou nic společného. Odolat této “čokoládě” je mnohdy těžké. Při odvykacím boji pomůže všem závislákům karob neboli svatojánský chléb. Karob chutná podobně jako kakao, jeho energetická hodnota je však o třetinu nižší a chuť sladší. Příprava je opět jednoduchá. Zhruba dvě lžíce prášku smícháme s hrnkem vody nebo mléka. Přidat lze také do snídaňové ovesné kaše nebo do těsta při pečení místo kakaového prášku.

Kelp dodá jód a podpoří metabolismus

Zelenou alternativu představuje mořská chaluha Kelp Bio od NATU. Její chuť neoceníme tolik jako výše zmíněný karob. Na druhou stranu se jedná o superpotravinu, která je nejen skvělým pomocníkem při hubnutí, spalování zásob tuků a kontrole tělesné hmotnosti, ale podporuje také normální funkci střevního traktu a normální stav pokožky, nehtů a sliznic.

Výčet superlativ této superpotraviny však zdaleka nekončí. Kelp obsahuje řadu vitamínů, minerálů a stopových prvků. Bohatým zdrojem jódu jsou mořské ryby, kdo je nemusí, snadno doplní denní dávku jódu nápojem z kelpu. Nedostatek jódu se může projevovat chronickou únavou nebo také přibíráním na váze.

3. Máme chuť sportovat

Svaly se neudělají samy od sebe. Je potřeba je aktivně zapřáhnout a také kvalitně nakrmit. Pozor, svaly mají chuť na mandlový nebo hrachový protein.

Na rostlinném proteinu

Rostlinné bílkoviny jsou vhodné pro sportovce, ale také pro vegany a vegetariány. Kvalitním zdrojem bílkovin je žlutý hrách, který obsahuje i velké množství vlákniny na podporu trávení. Tato luštěnina je přirozeně bezlepková a tělo ji dobře vstřebává. Kromě potřebných bílkovin dodáte tělu řadu dalších prospěšných látek, jako jsou vápník, vitamín E a K, fosfor, zinek, nebo draslík.

Kdo zatouží více po hořkosladké chuti, může vyzkoušet mandlový protein. Tento prášek se získává mechanickým lisováním blanšírovaných mandlí. Opět obsahuje velké množství vlákniny a široké spektrum vitamínů a minerálních látek.

Až se tedy budete rozhodovat, který z proteinových super proteinů zvolit, následujte svou chuť. 

PROČ NATU MÁME CHUŤ?

Jsme tým, který si “dělá co chce” v bádání nad nalezením optimálního složení čistých ingrediencí. Najdete u nás místo přirozené realizace vlastních myšlenek a postřehů, kde si už několik let hrajeme s čistými ingrediencemi, které nám chutnají samy o sobě a v některých kombinacích rostou dál, výš,…

Chuť, o které mluvíme, není ten prvoplánový impulz jednoduché, výrazné chuti, ale spíš chuť se zakousnout do něčeho opravdového, co probouzí pocit, že po jídle budu svěžejší, lehčí, usměvavější.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama