reklama

Nefalšovaná Morava v srdci Prahy

reklama

Nefalšovaná Morava v naší metropoli, tak by se dal hodnotit Festival vín VOC Znojmo v Praze. „Máme za sebou úspěšné představení vinařů a vín ze Znojemské vinařské podoblasti v metropoli, které se odehrálo ve Ville Grébovka a přilehlých Havlíčkových sadech,“ přibližuje předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Festival, který se zvládl uskutečnit dle aktuálních epidemiologických opatření, zahájil konání vinařských akcí v Praze. Prim hrála samozřejmě vína VOC Znojmo, a to Sauvignony, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Zároveň se tak představil nový ročník 2020 těchto vín.  

„Jak se ukázalo, v Praze nejsou vína VOC Znojmo neznámá. Degustovat přišli příznivci našich vín, ale i spousty nových zájemců, kteří rádi ochutnají skvělé sauvignony, ryzlinky, veltlíny, a poznávají tak, co se pod označením VOC Znojmo skrývá. Mezi návštěvníky zavítalo i velké množství cizinců, kterým je VOC blízké, protože právě románský způsob značení je ve světě běžný. Měli tak možnost ochutnat typická vína ze Znojemska, z Moravy. První ročník navštívila téměř tisícovka návštěvníků,“ dodává Koudela.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama