reklama

Nejčastější nešvary psích páníčků

reklama

Krmíte od stolu, pes nemá režim anebo lehce zanedbáváte stříhání drápků. To jsou nejčastější nešvary pejskařů. Zkuste s nimi zabojovat. I přestože se ve většině případů nemusí mazlíčkovi stát nic špatného, dávejte pozor abyste mu nevědomky neublížili. Přeci jen chceme, aby tady pejsek s námi byl, co nejdéle.

Nekrmte od stolu

Velké smutné oči, pohled jako by týdny hladověl a po čase se spustí vodopády slin společně s kňučením. I takto může pes přemlouvat svého páníčka, aby mu „náhodou“ spadnul kousek šunky či jiné dobroty. Jenže tím svého psa rozmazlujete, kazíte výchovu, ale především mu přesolenou šunkou zaděláváte na zdravotní problém. „Když už chcete psa odměnit, dbejte na to, aby to byly pamlsky pro psy. Vyvarujte se lidskému jídlu, které mu může ublížit. Vyzkoušejte sušená masa či jiné pamlsky značky Marp, které jsou bez obilovin, a tak zbytečně psí organismus nezatěžují,“ komentuje volbu pamlsků Martin Pučálka, majitel společnosti Krmiva Pučálka. Pokud chcete „žebrání“ psa zabránit musíte mu dát jasná pravidla od štěněcího věku a obeznámit všechny členy rodiny s tím, že se prostě slitovat nesmí.

Kvalitní krmivo je základ

Krásná lesklá srst a celková vitalita jsou značnou ukázkou kvality krmení. „To, jaké krmivo pro svého psa zvolíte se odrazí na jeho kondici, stavu srsti, ale i třeba na tom, jaké má či nemá zdravotní problémy například zažívání či alergie,“ sděluje Pučálka a dodává. „Krmivo vybírejte na základě složení, pokud si prvních deset položek nedokážete představit a není tam jasně uvedeno, jaké maso a jeho části granule či konzerva obsahuje, vyberte jiné. Krmivo by mělo být ideálně bez obilovin a s velkým obsahem masa.“ Pokud má váš pes problémy se zažíváním či různé alergie sáhněte při volbě krmiva pro jednoproteinových recepturách, což znamená, že krmivo bude pouze z lososa, krůty, hovězího či kachního masa. Díky tomu si i můžete vyzkoušet, jaké maso chlupáčovi prospívá nejlépe.

Pečujte o psa s láskou

Vzpomenete si, kdy jste psa naposledy koupali, stříhali drápky anebo čistili uši? Ne? Zkuste to změnit. Stanovte si v diáři datum a jednou za 3 týdny anebo dle potřeby častěji mu udělejte „beauty“ den. Kromě této péče nezapomínejte na pravidelné odčervení a očkování. V případě, že máte krátkosrstá a náchylnější plemena nezapomeňte je v teplotách pod nulou obléknout na venčení do oblečku, ušetříte si tím zbytečné výdaje za veterináře. A v neposlední řadě byste měli mít svého psího mazlíčka pojištěného, při jeho nemoci či úrazu vaše peněženka tolik u veterináře nezapláče.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama