reklama

Nejlepší dieta? „Sex ve stoje,“ tvrdí slavný sexuolog Petr Weiss

reklama

Kmotrem knižní novinky obezitoložky Dity Pichlerové Jak zhubnout a už nikdy nepřibrat se stal známý sexuolog a psycholog Petr Weiss, který se mimo jiné jako příležitostný herec mihl i v několika filmech.

Ačkoliv denně pomáhá pacientům s těžkými psychickými poruchami, v případě svých zlozvyků je bezradný. „Zkoušel jsem dietu tukovou, dietu bez tuku, zkoušel jsem spalovat sexem. Jediné, co jsem zatím nezkoušel je sport. Myslím ale, že za mlada to bylo častější téma dne. V tomhle věku přece jen méně záleží na tom, jak člověk vypadá. Pamatuji na doby, kdy mi na tom záleželo podstatně více a manželce taky,“ prozradil psycholog, který bojuje se svou váhou celý život. „Začít s dietou není nic těžkého, ale samozřejmě je těžké ji vydržet. Je to jako s kouřením. Já jsem s ním skončil přinejmenším stokrát, to nebylo vůbec těžké… Teď už ale patnáct let nekouřím,“ dodal.

Přestože se mu pomocí sexu zhubnout doposud nepovedlo, lidem ho jako podpůrný prostředek hubnutí vřele doporučuje. „Říká se, že jeden pohlavní styk má stejný kalorický výdej jako sportování. Záleží ale také na pozici. Nejvíc kalorií člověk spálí při souloži ve stoje. Rovněž je třeba si uvědomit, že jeden z největších kalorických výdejů je také orgasmus. Jak při čtvrthodinové souloži ve stoje, tak při orgasmu člověk v průměru spálí sto plus sto kalorií,“ řekl sexuolog.

Podle něho je právě obezita zodpovědná za některé sexuální poruchy, které jsou častým důvodem návštěvy v jeho ordinaci. „Tloustnutí je jeden z nejrizikovějších faktorů erektilní dysfunkce, protože vede například k cukrovce a ta vede k dysfunkci cév, která zase vede k problémům s erekcí. Je to horší pro muže než pro ženy, u nich to méně ovlivňuje sexuální aktivitu,“ referoval Weiss.

Poslední dobou se ale nejvíce zaměřuje na sexuální deviace, o nichž napsal knihu Poruchy sexuální preference, která vyšla před Vánoci. Tímto počinem si nejspíš zpříjemnil tíživé období, které nyní prožívá. V roce 2016 cestou na chalupu nezvládl průjezd zatáčkou a střetl se s jiným vozidlem v protisměru. Při autonehodě přišel o život řidič protijedoucího Fordu a jeho dcera. Podle posledních zpráv Petr Weiss dostal čtyřletou podmínku a zákaz řízení. Zdá se ale, že soudní řízení není zdaleka ještě u konce. „Tak to uvidíme, jak to dopadne. Člověk se s tím musí naučit žít,“ řekl nám k tomu Weiss.

Foto Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama