reklama

Nejluxusnější Český ples vynesl 630 000 korun pro děti v dětských domovech

reklama

Druhý ročník Českého plesu, který se uskutečnil v sobotu 2. února v pražském Obecním domě, potvrdil svou pověst nejelegantnějšího a nejluxusnějšího plesu v Česku. Bohatý program, na kterém vystoupily hvězdy českého showbyznysu, to nejlepší ze současné gastronomie, nekončící zásoby značkového šampaňského. To je jen zlomek toho, proč Český ples patří mezi nejlépe hodnocené akce svého druhu u nás.

Nejen české populární osobnosti z kulturního, módního a společenského života ozdobily sobotní Český ples. Vedle toho, že mezi účinkujícími vystoupil také populární britský zpěvák Danyl Johnson, finalista britského X-Factoru, který se stále více objevuje v Česku, zavítal mezi hosty také slavný hollywoodský šperkař Jannik Olander, jehož šperky Nialaya nosí takové osobnosti, jako Madonna, Katy Perry nebo Sylvester Stallone. Pro dámskou část publika si připravil speciální překvapení – všechny totiž dostaly polodrahokamové náramky navržené speciálně pro Český ples.

Vedle toho Olander také navrhl speciální náramek z drahokamů a čtrnácti karátového zlata, který se v sobotu dražil ve prospěch Nadačního fondu Veroniky Kašákové společně s exkluzivním modelem kola Favorit a diamantovým náhrdelníkem Inbar. Na konci napínavé dražby pak byla částka 530 tisíc korun, kterou stejně jako loni jeden z hostů navýšil o dalších sto tisíc. Částka 630 000 korun tak pomůže, aby děti z dětských domovů měly při vstupu do samostatného života lehčí start. „Aktuálně jsme ve styku s více než osmdesáti dětmi, které čeká odchod z dětských domovů a já jsem manželům Duškovým, pořadatelům Českého plesu, nesmírně vděčná za jejich podporu, protože díky penězům z dnešního večera těch dětí zase bude o něco víc,“říká modelka Veronika Kašáková.

„Když jsme přede dvěma lety poprvé začali uvažovat o Českém plese, řekli jsme si, že musí splňovat tři podmínky. Musí hostům přinést zážitek, na který budou rádi vzpomínat. Vedle zábavy musí pomáhat těm, kteří naši pomoc potřebují. A v neposlední řadě se musí jednat o událost nejen domácí plesové sezóny. Jsme rádi, že se nám to, soudě podle ohlasů hostů, účinkujících i médií, daří a slibujeme, že ve svých předsevzetích nepolevíme,“říkají manželé Kateřina a Jiří Duškovi, organizátoři plesu.

Vrcholem Českého plesu bylo vystoupení hvězd hudebního nebe, kterými byli Monika Absolonová, Jitka Zelenková, Martin Chodúr, Michal Davida již zmíněného Danyla Johnsona. Všechny přítomné pak nadchla vystoupení tanečního souboru Losers Cirque Company, který předvedl choreografie na pomezí tance a akrobacie, a který doprovázela vynikající violoncellistka Terezie Kovalová.

Zpěvačka Monika Absolonová byla atmosférou Českého plesu nadšená. „Potěšilo mě, že Český ples je jiný než podobné akce, kde většinou lidé sedí, poslouchají. Tady byl plný parket a z diváků šla směrem k nám na pódium neskutečná energie,“řekla zpěvačka.

Třetí ročník Českého plesu se uskuteční 1. 2. 2020.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama