reklama

Nejobsazovanější herec malých rolí JAN KUŽELKA slavil 70. narozeniny

reklama

Nejobsazovanější český herec malých rolí u nás i v zahraničí, který má na svém “filmovém kontě” na 250 rolí, Jan Kuželka, slavil! Ke kulatým sedmdesátinám mu přišla popřát osmdesátka kolegů, přátel, známých, včetně řady celebrit.

U Slepiček v Průhonicích se tak  sešli například Zdeněk Troška, Ivan Vyskočil, Petr Kolář, Josef Vojtek s Jovankou Skrčeskou, Josef Vágner, Hana Čížková, Eva Decastelo, Kája Pavlíček, Marian Vojtko, Zdeněk Barták, Jan Kopečný, Petr Jákl st., scénárista Petr Markov, novinář a dokumentarista Stanislav Motl a také muzikálový producent Oldřich Lichtenberg se svou manželkou, u něhož v Divadle Broadway herec také řadu let hraje v muzikálech.

Oslavenec ale zažil naprostý šok! O velké párty neměl tušení a byl doslova k slzám dojatý. „Táta nic netušil. My jsme to na něj nachystali tak, jako že jdeme jenom s rodinou na večeři s Lichtenberkovými. Byl hodně v šoku,” prozradila dcera Jana Kuželky, Veronika. Když Kuželka s manželkou a přítelem dcery přijeli k restauraci v Průhonicích, všude bylo zhasnuto a herec chtěl jít pryč s tím, že tam nikdo není. Nakonec se rodině podařilo přesvědčit, aby šli “přeci jen dovnitř”. A tam uslyšel písničku To stárnutí zrádné…prostor se rozsvítil a tam stáli všichni gratulanti. „Honza tohle nečekal. Bylo krásné pozorovat, jak je dojatý. On si to zaslouží. Je to moc hodý a skvělý člověk a výborný herec,” řekl skladatel a Kuželkův kamarád Zdeněk Barták.
Nejméně půl hodiny přijímal Jan Kuželka gratulace. Všichni mu přáli hlavně zdraví, štěstí lásku a ještě mnoho krásných rolí. Předali mu nespočet dárků, kterým však vévodily dva naprosto originální: prvním byl perníkový dort s kuželkami a druhým byl velikánský perník ve tvaru kuželky s portrétem herce. „Já nevím co říct. To je tak krásný. Všichni jsou úžasný, že přišli. Udělali mi obrovskou radost. Já to vážně nečekal… byl to pro mě šok,” přiznal dojatý Jan Kuželka.
Tajnou oslavu totiž uspořádala dcera Veronika s rodinou a stálo jí hodně úsilí to před tatínkem utajit. „Pár lidí se v divadle málem podřeklo. Navíc táta začal sám organizovat svou oslavu. Takže vždy, když někoho pozval, tak jsem mu potají zavolala, zrušila to a pozvala ho sem,” řekla s úsměvem Veronika Kuželková. „Já bych Honzíkovi popřál hlavně zdraví, bez toho nic není. A pak, aby byl pořád tak usměvavý, veselý, plný dobré nálady. Aby okolo sebe měl pořád tolik bezvadných lidí a těším se, že spolu ještě pár filmů uděláme,” podotkl Zdeněk Troška, kterému Kuželka hrál v několika filmech, včetně trilogie Babovřesky.
Jan Kuželka se může jako jeden z mála herců pochlubit počtem rolí. Nicméně zahrál si třeba ve Formanově Amadeovi, kde ztvárnil kuchaře Salieriho, ale i v celé řadě dalších historických i současných trháků. Poznal či přátelí se s mnoha světovými herci, filmaři  i režiséry.  „Co bych si přál já? Tak hlavně zdraví. A abych mohl takhle oslavit za deset let osmdesátku a sešli jsme se zase tad s tak úžasnýma lidma, protože bez nich by to nebylo ono,” dodal Jan Kuželka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama