reklama

Největší portál pro seniory i60.cz slaví deset let

reklama

Největší portál pro aktivní seniory i60.cz s měsíční návštěvností kolem čtyř set tisíc unikátních uživatelů slaví desetileté výročí. A chystá pro své čtenáře celou řadu novinek, například vlastní eshop či podcasty.

Portál i60.cz je komunitní – velkou část obsahu tvoří sami čtenáři. Během deseti let sem vložili přes třicet tisíc článků, vzpomínek, fotoreportáží, tipů na výlety, ale třeba i povídek či básní. Web se tak stal největší platformou pro lidi ve věku nad šedesát let, která je spojuje, umožňuje jim navazovat nová přátelství, baví je a motivuje k aktivnímu životu.

 „Kdo pracuje se seniory, ví, že to může být práce nevděčná. Starší lidé dokáží být velmi kritičtí. Ale pokud si získáte jejich důvěru, tak se vám trpělivost vrátí. Za těch deset let máme na portále stovky skalních čtenářů, kteří obohacují náš portál svými příspěvky i fotografiemi a díky našemu webu se pravidelně scházejí, na naší seznamce se daly dohromady desítky párů ve vyšším věku, stovky lidí soutěží v našich kvízech či tipovačkách. A tak věřím, že naše rodina Íčkařů, jak si naši čtenáři sami začali říkat, dále poroste,“ uvádí zakladatel a šéfredaktor portálu Jan Raška.

Portál se obrací především na aktivní seniory, které se pohybují v on-line světě. „Rok od roku jich přibývá. Dnešním šedesátníkům bylo v roce 1989, kdy se otevřeli hranice na Západ, třicet let. Prošli tak celým technologickým vývojem České republiky, on-line svět byl pro mnohé součástí jejich pracovního i osobního života.  I když se v něm možná neorientují tak do hloubky jako mladší generace, internet či sociální sítě používají,“ říká výkonný ředitel portálu Petr Orálek. „Je ovšem pravda, že senioři bývají méně obezřetní k on-line rizikům, častěji podléhají řetězovým emailům nebo fake news, podceňují bezpečnostní hrozby. Proto se zaměřujeme ve spolupráci s partnery i na vzdělávání v této oblasti,“ dodává.

Portál i60. cz, to přitom není jen zajímavé čtení pro starší generaci. Je to třeba i projekt Do stovky, který motivuje k nejzdravějšímu pohybu – chůzi, čtenáři mohou své vzpomínky zaznamenávat do on-line Pamětnice, funguje zde právní či onkologické poradna, bazar či seznamka. Portál organizuje také řadu osobních setkání a workshopů, velmi oblíbené jsou například módní přehlídky pro dámy ve věku nad šedesát let, které probíhají už několik let. Partnerská organizace – obecně prospěšná společnost GENERACE i60 – pak spustila web Vdovyvdovam.cz, která starším ovdovělým ženám pomáhá vyrovnat se se ztrátou partnera.

Registraci, která umožňuje vkládat příspěvky a účastnit se různých aktivit, má v současné době přes dvacet tisíc čtenářek a čtenářů. „O portále i60.cz jsem se před deseti lety doslechla v rozhlase. Hned jsem se zaregistrovala a dodnes na Íčko chodím. Je tady skvělá parta lidí, se kterými jsem měla při nejrůznějších příležitostech se osobně setkat. Vzájemně si radíme, pomáháme, dělíme se o své zážitky, akce, aktivity. Díky íčku jsem virtuálně poznala kus světa, trápení i radost lidí,“ říká jedna z nich, Hana Práglová z Bohumína.

V nejbližší době chystá portál i60.cz například rozvoj podcastů, kde bude rozvíjet praktická i lifestylová témata pro seniory. Zaměří se také na edukativní projekty týkající se finanční i on-line gramotnost starší populace. Spustí i vlastní eshop, budou moci využívat i čtenáři jako platformu pro prodej svých výrobků. „Chceme být on-line přístavem pro aktivní seniory – kde se potkávají s jinými lidmi, kde sdílejí svoje zážitky, kde se vzájemně inspirují.  A tento cíl zůstává i do budoucna stejný,“ uvádí Petr Orálek.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama