Přesto, že je jí pouze 18 let a na scénu vstupuje jako nový interpret, podařilo se jí za velmi krátkou dobu vlastní hudbou okouzlit fanoušky na sociálních sítích, hudební publicisty či online portál prestižních amerických novin The New York Times, jenž jí věnoval prostor ve svém textu o generaci Z. Řeč je o nové slovenské zpěvačce a výtvarnici s českými kořeny Karin Ann, která v těchto dnech přichází s debutovým singlem 3AM. Za výsledným zvukem skladby stojí zkušený britský producent Matt Schwartz, který je podepsaný i pod posledními dvěma alby Yungblud.
Karin Ann definuje svoje hudební cítění jako součást aktuálního světového proudu alternative trap. Její rok narození 2002 ji zároveň zařazuje do takzvané Generace Z, vyrůstající se silným vlivem moderních technologií. A právě producent Matt Schwartz, který za zvukem 3AM stojí, má s tímto stylem bohaté mezinárodní zkušenosti. „Písničku jsem napsala na ukulele už v patnácti letech. S pomocí slovenského producenta Tomi Popoviče jsem pak skladbě dávala konkrétnější tvar a ujasňovala si, kterým směrem bych chtěla v hudbě jít,“ popisuje Karin Ann, pro kterou bylo nakonec zlomové setkání právě s Mattem Schwartzem. „Společně jsme dodělali aranž a částečně změnili i původní melodii. Jsem s finální verzí hodně spokojená,“ doplňuje zpěvačka.
Ve skladbě zpívá o tom, jak mohou být někteří lidé toxičtí. „Měla jsem období, kdy kolem mne nebyli s výjimkou rodiny jen ti nejlepší lidé. Po nějakém čase mne přestalo zajímat, co si kdo o mě myslí. Každý si zaslouží být akceptovaný a milovaný bez ohledu na rasu, pohlaví, sexuální orientaci nebo náboženství. A o tom ta píseň je,“ prozrazuje Karin Ann, která doufá, že by její sdělení mohlo pomoci lidem, kteří něčím podobným procházejí. „A pokud se někdo cítí, že nemá nikoho, kdo by ho akceptoval a měl rád, ať klidně přijde za mnou a obejme mne, protože já vás mám ráda,“ říká Karin Ann, která by chtěla, aby ji posluchači nebrali pouze jako zpěvačku. „Chci se aktivně vyjadřovat o světě, být přirozená a na fotkách se třeba neusmívat, když se mi právě nechce. Ráda bych setřela bariéru mezi fanouškem a zpěvákem, která v hudbě odjakživa panuje,“ dodává.
A jak Karin Ann sama vnímá svoji generaci? „Jsme si všichni podobní. Mám pocit, že se začínáme starat víc o to, co se ve světě děje globálně. Jsme z toho i naštvaní a frustrovaní. Přesto si myslím, že bychom mohli spoustu věcí změnit. Ať se to týká politiky, rovnosti pohlaví či rasy, práv zvířat nebo ekologie,“ uzavírá.