reklama

Nervozita stoupá: Česká stáj už v pátek vstoupí do seriálu F2

reklama

Už se to blíží, adrenalin pumpuje v žilách, probíhají poslední kontroly. Historicky první česká stáj vstoupí už tento pátek kvalifikací do seriálu FIA Formula 2. Vzhledem k úspěšným předsezónním testům Charouz Racing System vyhlíží ostrý start s optimismem, ale také s respektem.

Pro českého fanouška to bude něco parádního. Po loňském triumfu v seriálu Formula V8 3.5 bude tuzemská stáj bojovat o body v ještě prestižnějším seriálu. Vždyť z Formule 2 je už je jen krůček mezi naprostou elitu. Navíc Charouz Racing System bude jezdit pod hlavičkou Ferrari Driver Academy, což znamená nejen obrovskou prestiž, ale samozřejmě také závazek. Na druhou stranu oba jezdci Louis Delétraz i Antonio Fuoco, pokud budou zajíždět kvalitní výsledky, mají šanci na sebe upozornit šéfy ve Formuli 1. Celý kolotoč dvanáct závodů vypukne už tento pátek kvalifikací v Bahrajnu, v sobotu pak závodníky čeká 32 kol, v neděli si „střihnout“ třiadvacetikolový sprint.

Podle majitele stáje Antonína Charouze je vše připraveno perfektně. „Je před námi velká výzva. Všichni se těšíme, i když lehká nervozita samozřejmě panuje. Je to podobné jako při vstupu do F3000, cítíme tlak, ale zároveň jsme plni očekávání.“ Šéf týmu Bob Vavřík připomněl předsezónní testy, které se povedly. „Máme z nich dobrý pocit. Ale to neznamená, že to bude v Bahrajnu snadné. Důležitá bude už páteční kvalifikace,“ má jasno Vavřík a potvrzuje, že i oba jezdci stále pracují s týmovými inženýry na přípravných simulacích.

Klíčem k úspěchu bude zúročit poznatky z přípravy, všechna pečlivě analyzovaná data a samozřejmě bude záležet i na umění jezdců. „Když neuděláme chyby a vše si sedne, můžeme zajet dobré výsledky,“ uvažoval Louis Delétraz. V podobném duchu uvažoval i jeho týmový kolega. I on potvrdil, že příprava byla stoprocentní a není moc toho, co se dalo udělat lépe. „Jsem připraven. Posunuli jsme se správným směrem. Otázkou je, jestli vše dokážeme přenést do závodu. Já však věřím, že jsme toho schopni. Uvidíme,“ usmíval se Fuoco.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama