reklama

Netradiční dokument ze zákulisí života prvních sólistek Baletu ND je k zhlédnutí na YouTube

reklama

Dvanáctiminutový umělecký dokument ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH nevšední formou nahlíží do zákulisí života prvních sólistek Baletu Národního divadla – Nikoly Márové, Aliny Nanu, Terezy Podařilové, Miho Ogimoto a Andrey Kramešové. Divákům byl film poprvé slavnostně představen 6. března na Nové scéně Národního divadla.

Nyní je ke zhlédnutí i na YOUTUBE!

Autorka filmu Tereza Bílá (kreativní producentka), režisér Igor Zacharov a kameraman David Hofmann, nahlížejí za oponu a ještě dál – na každodenní práci primabalerín, která je plná tvrdé dřiny, odříkání, ale i velkých emocí. Tanec totiž není jen úžasná práce nohou nebo brilantně zvládnutá technika, ale vyžaduje eleganci, disciplínu, pevnou vůli, píli, muzikalitu a hlavně velké srdce.

Kde není srdce, není umění,“ řekla slavná ruská primabalerína Anna Pavlovová. Ano, to je právě ten magický moment, který promění tanečnici v primabalerínu, to je ta alchymistická proměna olova ve zlato. To vše v sobě mají naše umělkyně, ženy, které dosáhly pomyslného vrcholu na cestě k baletnímu mistrovství.

 „První myšlenka na dokumentární snímek ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH vznikla v mé hlavě asi před 5 lety v Londýně. Balet a umělecký tanec pro mě v tu dobu znamenal tajemný svět, jehož zákulisí mě přitahovalo a vyzývalo k odhalení. Po premiéře filmu se mnoho lidí ptalo, kdy budou moci snímek ještě vidět. Nakonec jsme se rozhodli ho dát veřejně k dispozici, aby si ho mohlo užít co největší množství lidí. Zároveň se budeme snažit, aby se film objevil i na některých filmových festivalech,“  říká Tereza Bílá.

Film ŽIVOT NA ŠPIČKÁCH vznikl za finanční podpory Mecenášského klubu ND, dále za podpory Mac Cosmetics CZ SK a Panavision Prague.  

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama