reklama

NOID a Aukro proti šikaně

reklama

Společnost Aukro se stala partnerem dražby originálních židlí pomalovaných od známých celebrit. Od pátku 26. dubna se začnou dražit židle Lucie Bílé, Dominika Haška, Ondřeje G. Brzobohatéhonebo Václava NOID Bárty.

Cílem dražby je získat co nejvíce peněz pro Nadační fond Stop šikaně!. Ten je zaměřený na boj s šikanou a jeho hlavní tváří a zároveň zakládajícím členem fondu je Václav NOID Bárta, který šikanu sám zažil.

„Pomocí tohoto fondu chceme informovat, edukovat i odborně pomáhat potřebným. Jde nám o aktivní boj proti šikaně a odstranit ji z našich škol. Prostředky, kterými toho můžeme dosáhnout, jsou například vzdělání, umění a sport. Každý má tak možnost se šikaně vymanit a rozvíjet smysluplně svůj talent,“ říká Václav NOID Bárta. 

Češi si oblíbili přispívat skrz online dražby

Na charitativní online aukce přispívají Češi stále vyššími částkami. Tím, jak postupně roste význam e-commerce, tedy nakupování na internetu, obrací se čím dál více charitativních organizací na velké tuzemské online hráče. Samy je oslovují s nabídkou uspořádání konkrétní aukce.

Naší výhodou je, že nad aukcí probíhá dohled bezpečnostním oddělením, abychom předešli tzv. mařičům aukcí, aby konec aukce proběhl hladce.Při bližší spolupráci je samozřejmostí propagace z naší strany,“informuje Lumír Kunz, generální ředitel Aukro.

Bezpečnost především

Spolupráce s fondem Stop šikaně! patří přesně k těm projektům, které Aukro chce aktivně podporovat.

„Naše podpora této akce spočívá nejen v odpouštění veškerých poplatků a provizí, ale snažíme se s organizacemi, pod které dobročinné aukce spadají, navazovat užší spolupráci. Pomáháme jim s procesem vystavování předmětů, ale hlavně se je snažíme maximálně podpořit propagací na naší straně,“ doplňuje Lumír Kunz.

Češi a charita – na online dražbách platí statisíce

Platí, že i na internetu Češi nejvíce draží předměty spojené se známými osobnostmi. Není proto překvapením, že například za dres Jaromíra Jágra nebo Dominika Haška jsou schopni zaplatit 150 tisíc korun, za korunku miss Elišky Bučkové 140 tisíc nebo za mobil Leoše Mareše bezmála 80 tisíc korun.

Co vše Češi vydražili pro charitu:

Gauč Jana Krause 200 800 Kč
Korunka Elišky Bučkové  140 400 Kč
Dres Jaromíra Jágra  150 101 Kč
Vesta Evy Samkové 13 400 Kč
Mobil Leoše Mareše 76 500 Kč
Kombinéza Martiny Sáblíkové 20 100 Kč
Dres Petera Sagana 14 290 Kč
Brýle Ester Ledecké  57 056 Kč
Dres Tomáše Rosického  51 211 Kč
Kytara Radima Hladíka 40 099 Kč

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama