reklama

Nové představení Krvavá svatba nabízí to nejlepší z české flamenkové scény

reklama

Život a dílo španělského básníka a dramatika Federica Garcíi Lorcy ovlivnilo herečku Danielu Zálešákovou a tanečníka Eduarda Zubáka natolik, že se rozhodli založit skupinu Tierra Lo-r ca. Tým, který v současné chvíli tvoří 8 herců, 6 tanečníků a 3 muzikanti, jako první společně zinscenoval Lorkovu Krvavou svatbu- hluboký příběh plný lásky, nenávisti, bolesti a usmíření.

Představení vzniklo z vize propojit činoherně ztvárněný Lorkův poetický text s flamenkovým uměním zahrnujícím tanec, hudbu a zpěv, s cílem nechat je ve společném rytmu vyprávět odlišnou formou stejný příběh. Choreografie je dílem Jany Drdáckéa Eduarda Zubáka, kteří již léta tvoří jeden z nejvýraznějších tanečních párů ve stylu flamenka v naší republice. Druhá premiérapředstavení Krvavá svatba se koná v úterý 21. května od 20hodv Divadle Ponec.

Divadelně-taneční skupina Tierra Lo-r-cavznikla z nápadu spojit výsostně dramatickou taneční a hudební formu flamenka s klasickou činohrou, s cílem nechat je ve společném rytmu vyprávět odlišnou formou stejný příběh. Cílem tvůrců je ukázat, jakým přínosem může být vzájemná spolupráce herců s tanečníky. Herci pro tanečníky, jakožto nositelé příběhu, a tanečníci zas hercům pomáhají s hloubkou emocí a prožitku. Vše je podpořené překrásnou a silnou hudbou se zpěvem a výrazným světelným designem, dohromady tak vzniká silná vzájemná energie, která tepe a pálí jako jižní slunce a umožní divákovi ne se jen dívat, ale být tímto proudem stržen.

Odkaz na trailer: https://vimeo.com/322922082

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama