reklama

Nový ročník ankety o Nej sestřičku byl vyhlášen!

reklama

Řada známých tváří zavítala do Hotelu Majestic Plaza na setkání k příležitosti vyhlášení již sedmého ročníku BATIST Nej sestřička, který se uskuteční 3. října 2015 v Náchodě.

Akci, která se pořádá ve prospěch zdravotních sester, podporují i místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková a Bc. Anna Skalická z České asociace sester. „Zdravotní sestřičky jsou ty, které jsou někdy důležitější pro dané pacienty než lékař a to z toho důvodu, že jsou blíže k pacientovi a jsou mu oporou při léčení,“ dodávají shodně. Chválu a podporu sestřičkám pěla i krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje Jana Třešňáková, která by chtěla více zdravotních sestřiček v nemocnicích. Akci pořádá BATIST Medical a.s., Červený Kostelec a David Novotný. Na Nej sestřičky čekají disciplíny jako představení, otázka od poroty, módní přehlídka zdravotních oděvů od firmy Zdravtex, úkol z ošetřovatelství či taneční disciplína. Přihlašovat sestřičky můžete na stránkách www.nejsestricka.cz a to až do 30. 4. 2015.

Historiky z nemocnic

Jako první dorazil Vlastík Harapes, který se pořád divil, jak je možné, že zdravotní sestra je označení pro muže ve zdravotnictví. „To zatím se nic jiného nevymyslelo?,“ divil se Vlastík. Uršula Kluková mu začala jako správná zdravotní sestra zavazovat ruku. „Tak se to dělá, já jsem sama zdravotní sestřička. Takhle jsme se to učili a já byla opravdu hodně oblíbená zdravotní sestřička,“ pěla na sebe chválu Uršula. Míša Nosková se dobelhala na tiskovku o berlích. „Mám zlomeninu kůstky na noze, hrozně to bolelo. Nyní zkouším muzikál Přízrak z Londýna a je to pro mě bolest na pódiu, ale do premiéry chci být fit.“ To Kateřina Kornová má ke zdravotním sestřičkám blízko- jednu má v rodině. „Sestru je zdravotní sestřičkou, tak k tomu mám kladný vztah. Jinak já se snažím lékaře nevyhledávat. Pro mě je na prvním místě jóga a tak ani nehledám žádného muže,“ svěřila se Kornová. Martin Maxa má ke zdravotním sestřičkám také opravdu blízko, protože jednu vyučenou má i doma za přítelkyni. „Když jsem byl malý, spadl jsem pod kola auta a v nemocnici na mě jedna sestřička byla tak hodná, že mi donesla čokoládu, já jsem pak už nebrečel. Mě pořád trápily ploténky, byla to hrozná bolest,“ a ještě mě čeká další operace. Generálním partnerem akce je Královéhradecká lékárna s pobočkami v Náchodě, Broumově, Dvoře Králové nad Labem, Hradci Králové a Batist Medical a.s. Červený Kostelec. Výtěžek z akce bude věnován pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Nadační fond dětské onkologie Krtek Brno.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama