reklama

Obliba cestování do Dominikánské republiky u Čechů roste

reklama

Dominikánská republika zaznamenala za první dva měsíce roku 2016 rekordní návštěvnost. Podle údajů tamější Centrální banky zavítalo do země v průběhu ledna a února celkem 1 136 025 turistů, což je o 8,9 % více oproti loňsku. U českých turistů došlo ve sledovaném období dokonce k 36,5% zvýšení. Potvrzuje se tak rostoucí obliba Dominikánské republiky jako exotické destinace.

„Zejména v době zimních měsíců patří Dominikánská republika u Čechů mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace. Navíc díky cenově zajímavým last-minute letenkám a all-inclusive zájezdům se v poslední době výrazně zvýšil zájem o individuální cestování,“ uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky pro region střední a východní Evropy.

Dominikánská republika je ve světě proslulá bílými písečnými plážemi, které lemují kokosové palmy. Pro nezávislé cestovatele však tento ostrov nabízí mnohem víc. Za návštěvu stojí některý z devatenácti národních parků či třítisícové pohoří Cordillera Central, kde najdeme vrchol Pico Duarte nebo vodopád Aguas Blancas, oba považované za nejvyšší v regionu Karibiku. V Barahoně na jihozápadním cípu ostrova se pak rozkládá Lago Enriquillo – největší solné jezero a nejnižší položené místo Karibiku, které je domovem plameňáků a krokodýlů amerických. Milovníci umění a kultury by neměli vynechat návštěvu Koloniální zóny dominikánské metropole se spoustou památek, muzeí a galerií. Historickou hodnotu koloniálního města potvrdilo v roce 1990 zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO. Dominikánská republika je také prvotřídní golfovou destinací. Vloni na podzim získala od Mezinárodní asociace golfových tour operátorů (IAGTO) první místo v kategorii „Nejlepší golfová destinace Latinské Ameriky a Karibiku“.

Trend cestování na vlastní pěst nyní ještě více posílí nová letecká spojení z Evropy. Letecký dopravce EuroWings bude létat třikrát týdně na východní pobřeží do Punta Cana, jednou týdně na sever ostrova do Puerto Plata a ke konci roku spustí nově letecké spojení do hlavního města. Společnost Condor zvýší frekvenci letů z Mnichova do Punta Cana a do Santo Domingo. V roce 2017 – 2018 plánuje začít operovat lety do Dominikánské republiky také letecký dopravce Austrian Airlines.

Na popularitě Dominikánské republiky se podílí nejen rostoucí ekonomika ve Spojených státech, které jsou hlavním zdrojovým trhem této karibské destinace. Hlavní podíl má Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky, které prostřednictvím tzv. turistických úřadů přímo spolupracuje se soukromými subjekty cestovního ruchu na vybraných zahraničních trzích. Do Dominikánské republiky cestují nejčastěji turisté ze Severní Ameriky (61,6 %), dále Evropané (23,1 %), Jihoameričané (11,8 %), turisté ze Střední Ameriky a Karibiku (3,2 %) a Asiaté (0,3 %).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama