reklama

Oceňovaná autorka a režisérka Jasmila Zbanić se stane mentorkou na 53. MFF KV

reklama

European Film Promotion (EFP)a Mezinárodní filmový festivalKarlovy Vary (MFF KV)s potěšením oznamují, že známá bosenská režisérka a scenáristka Jasmila Zbanićbude mentorkou Prvního podání. V rámci této sekce, která je součástí 53. ročníku MFF KV, se během speciálního workshopu se studenty a filmovými odborníky podělí o své cenné profesní zkušenosti.

Přístup Jasmily Zbanić k tvorbě filmů bude pro deset absolventů filmových škol, vybraných z celkem sedmadvaceti nominovaných, sloužit jako dobré východisko k setkání plnému inspirace a výzev. Její výjimečné angažmá je součástí intenzivního programu sekce První podání, představující začínající mladé tvůrce filmovým profesionálům a novinářům a prezentující jejich tvorbu festivalovému publiku. První podání 2018 je podporováno programem EU Kreativní Evropa – Média a příslušnými členy EFP.

O režisérce:
Jasmila Zbanić se narodila v roce1974 v Sarajevu. Její debut GRBAVICA vyhrál mezi jinými cenami také Zlatého medvěda na Berlinale v roce 2006. NA CESTĚ, Jasmilin druhý celovečerní film, měl premiéru v soutěži na Berlinale v roce 2010 a rovněž získal mnohá ocenění.

Její třetí film, PRO TY, KTEŘÍ UŽ NEMŮŽOU VYPRÁVĚT, měl světovou premiéru na Filmovém festivalu v Torontu a v roce 2013 vyhrál Femme de Cinema Award na Les Arcs European Film Festival, ve stejném roce následovala premiéra snímku OSTROV LÁSKY v Locarnu. Experimentální dokument ONE DAY IN SARAJEVO oslavil svou mezinárodní premiéru na festivalu DOK LEIPZIG v roce 2014. Její zatím poslední filmový projekt, norský koprodukční snímek QUO VADIS, AIDA? zasazený do bosenské války v roce 1995, právě získal příspěvek z norského fondu Sørfond.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama