reklama

Odstartoval Pohár zdraví, seriál turistických pochodů pro zdravou rodinu

reklama

Borovská padesátka Kladským pomezím s dětským Pohádkovým lesem odstartovala letošní ročník Poháru zdraví – seriálu turistických pochodů pro zdravou rodinu. Slunečné počasí a perfektní akce s dlouholetou tradicí přilákala do Borové u Náchoda přes 1000 lidí, nejčastěji celé rodiny s dětmi.

Trasa Pohádkového lesa měřila 5 kilometrů, na kterých děti hledaly zvířátka, plnily úkoly a mohly se setkat s pohádkovými bytostmi. Čekali na ně třeba čerti, Rumcajs s Mankou, víly, ovečky s vlkem a další. A také oblíbená pitíčka Capri-Sonne na stánku VITARu, který byl k dispozici účastníkům na křižovatce všech pěších tras.

49. ročník Borovské padesátky nabídl pochody dlouhé 15, 25 nebo 50 kilometrů a měl připravené i tři trasy pro cyklisty. Zpestřením byl také stánek VITARu, hlavního partnera a iniciátora Poháru zdraví, který nabídl občerstvení a vitaminy dětem i dospělým. Účastníci všech pochodů mohli využít také svačinky v podobě proteinových tyčinek MaxiVita a nastříkat se repelenty Predator pro ochranu před klíšťaty a hmyzem. Lákadlem byla také možnost účasti v soutěži spojené s Pohárem zdraví.

Pohár zdraví čítá 7 akcí
Pohár zdraví představuje seriál turistických pochodů pro celou rodinu, jehož cílem je motivovat lidi k pohybu. „Ke vzniku a podpoře Poháru zdraví nás vedlo několik důvodů. Tím nejdůležitějším bylo celostní naplnění motta VITARu, tedy pomáhat lidem vést zdravější život nejen našimi vitaminy, ale i podporou další zdravé složky našich životů, tedy pohybu. Dá se říci, že VITAR vytvořil něco, co v Česku dosud není, a to seriál turistických pochodů se vzájemnou provázaností,“ říká marketingový ředitel VITARu Aleš Máslo.

„Úspěch prvního ročníku Poháru zdraví, který proběhl loni, se mezi kluby turistů šíří velice rychle. Mnoho organizátorů je překvapeno vybaveností, portfoliem a zápalem, se kterým se celé akci a všem účastníkům věnujeme,“ říká reprezentační trenér akrobatických lyžařů Lukáš Vokatý, který stánek zajišťuje na všech akcích seriálu.

Pohár zdraví letos čítá celkem 7 akcí. Tou nejbližší bude Piknik v botanické zahradě 10. června. Kompletní přehled všech pochodů najdete na stránkách Poháru zdraví.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama