reklama

Olga Menzelová: Po téhle výstavě si naordinuji odpočinek

reklama

Velká sláva byla včera k vidění na pražské Kampě. Slavnostní vernisáží zde byla zahájena výstava Praha světová, která je plná velkoformátových fotografií, grafik a kreseb připomínající 25 let naší metropole v UNESCO. Osmatřicet výjevů pomůže srozumitelnou a názornou formou přiblížit historické, urbanistické, umělecké i přírodní hodnoty historické Prahy a potrvá v ulici na Kampě do 4. června 2017.

Kromě hudební části, průvodního slova moderátora Alexandra Hemaly a architekta výstavy Ondřeje Šefců ji slavnostně otevřela její producentka Olga Menzelová.

„Chceme, aby výstava byla poučná, překvapivá i vtipná. Pokoušíme se na naše hlavní město podívat jinýma očima a objevili jsme věci, které člověk běžně přejde bez povšimnutí. A to je škoda, takže tady se možná dozví víc, než by čekal. Je tu možnost připomenout si dávnou i nedávnou historii i to, že můžeme být právem nač pyšní. Nebudu o ní víc nic prozrazovat, je třeba se přijít na vlastní oči přesvědčit, “ nechala se slyšet Olga, která se před nedávnem vrátila z USA, přesněji z Los Angeles, kde před týdnem otevřela výstavu Wintonových vlaků v Muzeu Tolerance.

„I to byl pro mě dost důležitý počin a jsem za to ráda. A co mě čeká teď? No, po dnešní vernisáži budu mít v krátké době za sebou dvě velké věci, takže snad na chvilku bude klid a naordinuji si oddech. Blíží se prázdniny, na které se těším a chci je strávit s dcerami na Mallorce. A nepůjde jen o opalování na slunci. Ta místa tam mají historii, kulturu, jsou tam hory i moře, takže spousta možností k aktivnímu odpočinku a poznávání. Už se tam docela dost těším,“ dodala Olga Menzelová.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama