reklama

Olympiáda se blíží! Toto je kolekce českých reprezentantů!

reklama

Olympijské hry v Soči se nezadržitelně blíží. Zajímá vás, v čem nás budou naši sportovci reprezentovat? Představujeme vám oblečení, které budou nosit ve volném čase, při nástupu a při přebírání medailí.

Předlohou olympijské kolekce se tentokrát stala první československá známka, kterou vytvořil v roce 1918 Alfons Mucha. Po londýnské abstrakci přichází na řadu secese. První česká (československá) známka zobrazuje Hradčany. „Od Alfonse Muchy jsme se inspirovali především českým symbolem – lipovými listy, které se staly ústředním motivem designu oblečení. Lipové listy ve tvaru srdce jsou národním symbolem, představují především národní hrdost. Zároveň jsou prvkem přírody, k níž se jako výrobce outdoorového oblečení vztahujeme. Tvar srdce pak znázorňuje lásku ke sportu, která je potřeba pro dosažení úspěchu,“ říká Václav Hrbek, spoluzakladatel společnosti Alpine Pro, která vtvořila oblečení pro české olympioniky už potřetí.

Stříbro, kukuřice, dětská kolekce

Kolekce Soči 2014 je zajímavá svojí originalitou, použitým motivem a spojením českých národních barev se zlatou, která má symbolizovat úspěch Českého olympijského týmu. Vůbec poprvé byly vyrobeny i olympijské modely pro děti. Rodiče i děti tedy mohou (nejen) při fandění nosit stejné oblečení. Návrháři se museli popasovat především s odlišnými podmínkami, které panují ve dvou různých teplotních pásmech (Soči a Krasnaja Poljana). Aby se čeští sportovci cítili jak u moře, tak ve vyšších nadmořských výškách komfortně, budou vybaveni dvěma typy oblečení ve stejném designu, které se dají navzájem kombinovat. Nástupový set, v němž bude česká výprava reprezentovat na zahajovacím ceremoniálu, i souprava, ve které si budou sportovci přebírat medaile, jsou vyrobeny ze speciálních materiálů a splňují nejvyšší funkční standardy. Použity byly například molekuly stříbra nebo kukuřice. Kolekci připravovali tři návrháři Alpine Pro včetně Lucie Kuříkové, která byla podepsána už pod oblečením našich olympioniků ve Vancouveru 2010. Ztvárnění Muchova díla do vizuálního stylu připravil akademický malíř Milan Jaroš. Olympionici budou v kolekci nastupovat při slavnostním zahájení, trávit volný čas a přebírat medaile. Část se vyráběla v České Republice. Vývoj trval přes rok.

 

OLYMPIJSKÁ KOLEKCE – SOČI 2014

  • Třetí kolekce od Alpine Pro (Vancouver, Londýn, Soči).
  •  Kolekce čítá 25 položek pro ženy a 25 položek pro muže.
  •  Olympionici se v kolekci představí na slavnostním zahájení, budou v ní přebírat medaile a trávit volný čas.
  •  V kolekci: zateplená i nezateplená bunda, zateplené i nezateplené kalhoty, vesta, mikina, rolák, funkční prádlo, bavlněná i funkční trika, pletené rukavice, čepice a šála, pásek, ponožky, cestovní taška, batoh, organizér, boty vysoké s membránou, sportovní boty nízké, pantofle, sluneční brýle.
  •  Vzhledem ke klimatickým podmínkám mohou sportovci kombinovat zateplenou i nezateplenou variantu a stále budou vypadat stejně.
  •  Produkty jsou vyrobeny z vysoce funkčních materiálů, které vyvíjeli společně sportovci (například lyžařka Nikola Sudová) a návrháři Alpine Pro.
  •  Za kolekcí stojí tři návrháři – Lucie Kuříková, Petra Jozífová a Patrik Nábělek. Motiv inspirovaný Alfonsem Muchou ztvárnil Milan Jaroš.
  •  Kolekce je dostupná v celé České republice v síti Alpine Pro v cenách od 599 do 7199 Kč (38 míst a e-shop www.olympic.cz/kolekce). V prodeji je krom kompletního vybavení pro sportovce i dalších 25 položek včetně dětského oblečení. Celkem 90 tisíc kusů pro fanoušky.
  •  Prodejně nejúspěšnějšími produkty této kolekce jsou trika, vesty a beranice. 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama