Ondřej Ruml vydává před Vánocemi nové album Zapomenutý příběh

Autor: dne 8 listopadu 2018

Nové album Ondřeje Rumla Zapomenutý příběhposluchače zavede do klidné a radostné atmosféry Vánoc. O původu nejkrásnějších svátků vypráví nejen 10 původních písní Zdeňka N. Bričkovského, známá koleda Narodil se Kristus Pán, ale také osobitý hlas Bolka Polívky, který načetl průvodní slovo. Deska vychází již 9. listopaduu Warner Music, její křest se odehraje ve veskrze vánočním duchu 10. prosincev Divadle Radka Brzobohatéhood 19.00 za účasti Ondřeje Rumla, Bolka Polívky a dětského sboru IUVENTUS, GAUDE! z Jablonce nad Nisou. Na vydání nového alba naváže série prosincových vánočních koncertů v pěti českých a moravských městech, na nichž Ondřej Rumlpředstaví nový repertoár.

„Cítím, že je to v mém dosavadním hudebním životě naprosto zásadní deska. Nejedná se tentokrát o žádný hudební experiment, ani neotřelé předělávky známých písní. Jsou to vlastně úplně obyčejné písničky, které doufám budou inspirovat. Nejde mi o to, aby po poslechu mé desky všichni začali chodit do kostela, nebo se obrátili na víru. Přeji si, aby se člověk aspoň na chvilku zastavil, ztišil se a nechal ty písně na sebe působit,“ říká Ondřej Ruml.

Vedle dětského sboru Iuventus, Gaude! se na nahrávce podíleli také muzikanti, se kterými Ondřej Ruml spolupracoval již na předchozích projektech, ať už to bylo album písní Ježka, Voskovce a Wericha, nebo Horáčkův Český kalendář: Josef Štěpánek (kytary), Rasťo Uhrík (kontrabas, baskytar), Martin Rufer (piano) a Jana Bezpalcová (akordeon). Rytmickou složku v podobě cajonu a dalších všemožných perkusí hraje zpěvák sám. Umělecká díla vytvořila speciálně pro obal alba Zapomenutý příběh výtvarnice Jitka Chrištofová.

„Zapomenutý příběh vypráví nejen o narození Ježíška v Betlémě,ale i o tajemném zrození zářivého Světla v nás. To Světlo se v nás může rozsvěcet každý den – drobnými dobrými skutky, láskou k druhému člověku,” říká autor písní Zdeněk N. Bričkovský a naznačuje, že se lidé mohou tímto příběhem inspirovat po celý rok, nejen o Vánocích.

Vánoční koncerty Ondřeje Rumla:

  1. 12. Jablonec nad Nisou
  2. 12. Liberec
  3. 12. Praha
  4. 12. Ostrava
  5. 12. Nové Město na Moravě
  6. 12. Nymburk

Album Zapomenutý příběh

Hudba a texty: Zdeněk N. Bričkovský

Aranžmá:David Rotter

Ondřej Ruml—zpěv, cajon, perkuse

Boleslav Polívka — mluvené slovo

Josef Štěpánek—kytary, steel guitar

Jana Bezpalcová — akordeon

Rasťo Uhrík — kontrabas, baskytara

Martin Rufer—piano, fender rhodes

Dětský sbor Iuventus, Gaude!

Sbormistr: Tomáš Pospíšil

Zvuk: Lukáš Martínek

Kresby: Jitka Chrištofová

Foto: Tomáš Vodňanský

Nahráno a smícháno ve studiu Svárov v srpnu 2018

Doporučená cena: 379 Kč

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď